Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Firma Apple wydała uaktualnienie do iPhone i iPad: co nowego w iOS 13.4?

Firma Apple wydała uaktualnienie do iPhone i iPad: co nowego w iOS 13.4?

Firma Apple wprowadziła dużą aktualizację systemów operacyjnych dla wszystkich swoich urządzeń – od iPhone i iPad po komputery Mac i dekodery Apple TV. Główną nowością jest możliwość zapewnienia konkretnym użytkownikom dostępu do folderów w iCloud, ale to nie jedyna nowa funkcja.

Najbardziej zauważalną innowacją jest możliwość pełnego wykorzystania myszy i gładzików z tabletami iPad. Ograniczona obsługa tych urządzeń pojawiła się już w iPadOS 13, ale funkcja aktywacji kursora została ukryta w menu powszechnego dostępu i wyglądała na niedopracowaną.

Teraz do iPad’a (nie tylko do flagowych modeli) można podłączyć dowolną mysz lub gładzik za pomocą Bluetooth i w edytować tabele, wybierać fragmenty tekstu i wykonywać zwykłe gesty multi-touch, bez podnoszenia rąk do ekranu.

ipad ios13 koncept3 806x1024

Ponadto nowa funkcja pojawiła się u twórców oprogramowania – dzięki niej mogą teraz sprzedawać swoje aplikację za pośrednictwem App Store na iPad i Mac jednoczeście. Oznacza to, że użytkownicy, którzy kupią program na jednej z platform, nie będą mogli ponownie płacić za korzystanie z niego na innej.

 

P.S. Apple nie zapomina o użytkownikach starszych urządzeń, np. użytkownicy iPhone 6 otrzymali aktualizację iOS do wersji 12.4.6. Pakiet zawiera poprawki zabezpieczeń i ważne aktualizacje. Użytkownicy zegarków od Apple również otrzymali aktualizacje. Analogicznie dla nowych urządzeń większe zmiany, a dla starszych urządzeń (lub takich które obsługuje iPhone ze starszym systemem) poprawki i zabezpieczenia.

Autor |2020-03-26T11:13:00+01:0025 marca 2020 19:51|Kategorie: Aplikacje, Apple, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.