Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-YouTube obniży jakość wideo na całym świecie

YouTube obniży jakość wideo na całym świecie

YouTube zgodziło się tymczasowo obniżyć jakość wideo dla użytkowników na całym świecie. W ciągu najbliższego miesiąca wszystkie filmy będą odtwarzane w domyślnym formacie SD, przekazuje Bloomberg.

Ograniczenie jest spowodowane zwiększonym obciążeniem infrastruktury sieciowej. W środowisku, w którym setki milionów użytkowników jest zmuszonych do pracy w domu i bycia w trybie izolacji z powodu pandemii koronawirusa, nadawanie treści w wysokiej jakości może znacznie spowolnić ogólną prędkość połączenia internetowego.

Limit wchodzi w życie już teraz, od  25 marca. Jednak, jeśli na to pozwoli przepustowość kanału, użytkownicy będą mogli samodzielnie przełączać się ze standardowej jakości (SD) na wysoką (HD). Można to zrobić tylko ręcznie w ustawieniach odtwarzacza.

Zazwyczaj godziny szczytu oglądania w YouTube przypadały na wieczór, kiedy ludzie wracali do domu z pracy lub szkoły. Jednak ostatnio zwiększone obciążenie jest stale obserwowane w ciągu dnia, dodała firma.

Serwis wideo wprowadził ograniczenia 20 marca, ale dotyczyły one tylko krajów Europy. Wcześniej jakość transmisji została obniżona przez inne usługi streamingowe, w tym Netflix i Amazon Prime Video.Autor |2020-03-25T19:29:36+02:0025 marca 2020 19:29|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.