Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, iPhone, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7-Apple ostrzega o luce pozwalającej uzyskać dostęp do tekstu

Apple ostrzega o luce pozwalającej uzyskać dostęp do tekstu

Użytkownicy iOS 13 i iPadOS w niebezpieczeństwie: firma Apple ostrzegła, że z powodu wykrytej luki,  klawiatury innych firm mogą otrzymać dostęp do całej treści tekstu.

Klawiatury innych dostawców mogą, w zależności od wyboru ich twórców, pracować w dwóch trybach: „izolowany” lub z „pełnym dostępem”. W pierwszym przypadku, wszystko, co może aplikacja to wprowadzanie tekstu lub emoji. Zamknięty jest dostęp do internetu lub do danych na telefonie.

W drugim przypadku,  deweloperzy mogą zrobić klawiaturę bardziej funkcjonalną, ale użytkownik musi uważać i zaufać twórcom aplikacji:  program może przechwycić cały wpisywany tekst i wysłać go do serwera zdalnego. Dlatego podczas instalacji takiej klawiatury wymagana jest zgoda na „pełny dostęp”.

Problem w aktualnych wersjach iOS 13 i iPad OS polega na tym, że klawiatury mogą uzyskać pełny dostęp, nie prosząc o to pozwolenie. W krótkiej komunikacji na stronie internetowej Apple powiedziono, że błąd zostanie naprawiony wraz z kolejnym uaktualnieniem IOS. W firmie dodają, że zagrożenie nie dotyczy standardowej klawiatury z systemem iOS, a także klawiatur, nie wymagających „pełnego dostępu”.

Aby sprawdzić, jakie klawiatury są zainstalowane na smartfonie iPhone lub iPad, należy przejść do „Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury”

Autor |2019-09-25T09:23:15+02:0025 września 2019 09:23|Kategorie: Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, iPhone, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.