Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Funkcja „radiostacja” w Apple Watch okazała się niebezpieczna

Funkcja „radiostacja” w Apple Watch okazała się niebezpieczna

W aplikacji Walkie-Talkie, która pozwala właścicielom inteligentnych zegarków Apple Watch dzielić się krótkimi komunikatami głosowymi, znaleziono niebezpieczną lukę, która umożliwia podsłuchanie  iPhone innych osób bez ich wiedzy. Na razie Apple tymczasowo wyłączył tę funkcję.

Funkcja została dodana do systemu operacyjnego watchOS 5, który ukazał się jesienią ubiegłego roku. Działa ona za pomocą Wi-Fi lub sieci komórkowej w zegarku. Dzięki funkcji „walkie-talkie” użytkownik, dodając znajomego do listy szybkich kontaktów, może wysłać mu krótkie wiadomości głosowe dotykając swojego nadgarstka, bez potrzeby otwierania iMessage. Odbiorca może natychmiast je odsłuchać.

Apple podał, że nie odnotowano na razie przypadków wykorzystania tej luki. Żadnych szczegółów przedstawiciele firmy nie ujawnili, mówiąc o tym, że „do jej obsługi potrzebne są szczególne warunki i sekwencja zdarzeń”. Póki nie pojawi się odpowiedni patch, usługa została wyłączona.

Przepraszamy naszych klientów za niedogodności i obiecujemy przywrócić funkcjonalność w jak najkrótszym czasie” – poinformował Apple.  Wyłączenie aplikacji jest koniecznym rozwiązaniem, ponieważ błąd ten pozwalał odsłuchiwać rozmowy klientów bez ich zgody„.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.