Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7-Apple opatentował technologię elastycznego ekranu w iPhone

Apple opatentował technologię elastycznego ekranu w iPhone

Samsung już zaprezentował swój składany smartfon na konferencji dla deweloperów jesienią tego roku, Huawei nieco później, a teraz nadchodzi kolej na Apple.

Najnowszy patent pokazuje, że Apple rozpatruje różne warianty wykonania składanego iPhone. Telefon będzie składać się w obie strony — do wewnątrz i na zewnątrz. Rozwiązania firmy Samsung i Huawei układają się tylko w jeden sposób — do środka. Jest to związane z brakiem możliwości budowy ekranu, który wytrzyma takie rozciąganie. Jednak – jak widać  – dla Apple nie jest jakimś problemem.

 

Apple opatentowała unikalną technologię elastycznego iPhone 1

Patent opisuje panel OLED, który sprawia, że ekran będzie odporny na zginanie i rozciąganie, a także posiada specjalną powłokę, która łączy w sobie polimer z pigmentowym pokryciem. Powłoka staje ochronną powierzchnią, która może się łatwo składać i rozkładać bez pęknięć lub zużycia.

Kiedy składany iPhone pojawi się w sprzedaży, na razie nie wiadomo.

 Autor |2018-12-28T21:06:26+02:0028 grudnia 2018 21:01|Kategorie: Apple, Newsy, Prawo, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Tomasz 20 kwietnia 2019 w 19:06 - Odpowiedz

    Ekran składany na zewnątrz to nie problem dla Apple. Wniosek patentowy wszystko przyjmie. Nie ma żadnego przełożenia na możliwości techniczne jego wykonania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.