Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony-TouchID w iPhone 8 zostanie przeniesiony na krawędź smartfona

TouchID w iPhone 8 zostanie przeniesiony na krawędź smartfona

Apple wciąż nie może podjąć decyzji w kwestii położenia czytnika linii papilarnych TouchID w jubileuszowym iPhone’ie 8. Pierwotnie miał on zostać wbudowany w ekran, jednak ograniczenia technologiczne skłoniły firmę z Cupertino do szukania innych rozwiązań – najnowszy pomysł to umieszczenie go na jednym z dłuższych boków urządzenia.



Powyższe rendery oparte są o schematy, które otrzymał producent obudów Nodus. W oczy rzuca się powiększony przycisk włączania/wyłączania smartfona – to właśnie w nim znajdzie się skaner odcisków palców. Co ciekawe, Apple zdążyło już kilka miesięcy temu zgłosić patent na takie rozwiązanie. „Ósemka” będzie pierwszym smartfonem z serii iPhone bez charakterystycznego przycisku fizycznego „Home”. Zamiast tego znajdzie się on w dolnej części ekranu, funkcjonując jako część nowej „powierzchni funkcyjnej”. Mają się na niej znaleźć również powiadomienia, które zostaną przeniesione z górnej krawędzi wyświetlacza, która od teraz będzie zajmowana w dużej części przez przedni aparat i czujniki.

Źródło: gsmarena.com

Tomasz

Autor |2017-07-17T15:42:12+02:0017 lipca 2017 15:42|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.