Jesteś tutaj:-, Apple, iPhone, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony-Nokia pozywa Apple o nadużycia patentowe

Nokia pozywa Apple o nadużycia patentowe

W środę 21 grudnia Nokia złożyła pozew przeciwko Apple o naruszenie 32 patentów technologicznych. Dzień wcześniej Apple zaś pozwało Acacia Research Corp. oraz Conversant Intellectual Property Management Inc., współpracowników Nokii, o nieuczciwe przejmowanie zysków od firmy z jabłkiem. Czy to początek kolejnej wojny pomiędzy producentami smartfonów?


Pozwy Nokii zostały złożone w niemieckich miastach Dusseldorf, Mannheim i Monachium, a także w Teksasie. Dotyczą one patentów na wyświetlacze, interfejs, oprogramowanie, anteny, układy procesorowe oraz kodowanie wideo – czyli w zasadzie każdego elementu smartfona. Według fińskiej Nokii, niegdysiejszego lidera rynku telefonów, firma z Cupertino korzystała z patentów Nokia Technologies bez licencji, zaczynając od 2011 roku.

Rzecznik prasowy Apple, Josh Rosenstock, odpowiedział na zarzuty, zaznaczając, że Apple zawsze uczciwie płaciło za wykorzystywane w swoich produktach technologie innych firm, lecz zdaniem Apple warunki zaproponowane przez Nokię nie były uczciwe i sugerowały dążenie do tzw. wymuszenia rozbójniczego. Na razie działacze Nokii nie odnieśli się do tych komentarzy.

Działania prawne Apple i Nokii są w pewnym sensie odrodzeniem smartfonowych wojen patentowych, z których zapewne najgłośniejszą był konflikt Apple z Samsungiem sprzed pięciu lat.

Źródło: Reuters

TomaszAutor |2016-12-22T23:36:07+02:0022 grudnia 2016 23:36|Kategorie: Android, Apple, iPhone, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. obserwator 23 grudnia 2016 w 12:37 - Odpowiedz

    Mam jakieś takie takie przekonanie – graniczące z pewnością, że to Apple rżnie inne firmy a nie odwrotnie…
    Dlatego życzę Nokii i jej współpracownikom wygranej! Niech przegra firma, która sprzedaję rzeczy za ponad 300% ich wartości.
    Mylę się? Za 400?
    Spokojnych świąt!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.