Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Samsung-Oto wszystko, co pokazało dzisiaj Apple

Oto wszystko, co pokazało dzisiaj Apple

Zakończyła się już pierwsza, główna część konferencji Apple WWDC 2016. Nie przedstawiono żadnego nowego sprzętu ani jego przeprojektowań, postawiono za to na użyteczne, pełne nowych funkcji aktualizacje do systemów kontrolujących urządzenia Apple’a.


Konferencja rozpoczęła się od wieści na temat Apple Watch. W nadchodzącym update’cie watchOS 3 czas ładowania aplikacji ma być aż – uwaga – siedem razy krótszy. Osiągnięto to dzięki odświeżaniu aplikacji w tle zamiast w momencie ich włączania. Poza tym usprawniono interfejs, m.in. dodając przyciski szybkiej odpowiedzi i aplikację interpretującą odręczne pismo na ekranie urządzenia. Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich właścicieli Apple Watch za darmo jesienią tego roku.„Przyszłością telewizji są aplikacje” – tak wypowiadał się w zeszłym roku Eddy Cue, odpowiedzialny w Apple za serwisy i oprogramowanie sieciowe. Wtedy też tvOS wprowadził możliwość korzystania z aplikacji pochodzących spoza Apple, co zaskutkowało wzrostem dostępnych kanałów od 80 do 1 300. Tegoroczny update nie był niczym wielkim, jednak niesie ze sobą kilka przyjemnych, zdroworozsądkowych usprawnień. Wprowadzono aplikację pilota, pomocną gdy zgubimy klasyczną, fizyczną jego wersję. Nowy tvOS także nie wymaga już każdorazowego logowania do synchronizacji telewizji kablowej z internetową.


W przypadku desktopowego systemu Apple prawdopodobnie najbardziej zauważalną zmianą będzie przemianowanie go z OS X na macOS. Lwia część nowinek skupia się na usprawnieniu organizacji systemu. Polepszono także łączność z Apple Watch i innymi urządzeniami Apple.


Najbardziej wyczekiwanym elementem prezentacji była oczywiście nowa wersja systemu iOS, oznaczona numerkiem 10. Wprowadzono sporo usprawnień aplikacji, a także kilka zupełnie nowych funkcji. Nowa apka Home pozwoli nam zarządzać domem poprzez iPhone’a. Ulepszono powiadomienia, aplikację iMessage oraz Zdjęcia. Także Siri skorzysta na aktualizacji, gdyż została udostępniona deweloperom – jest to decyzja, na którą czekało wiele osób. Oznacza to tyle, że każdy zainteresowany deweloper będzie mógł korzystać z funkcjonalności Siri w swoich produktach.Przedstawiono także garść ciekawych statystyk na temat App Store. Dowiedzieliśmy się, że jest w nim 2 miliony aplikacji, których twórcy zarobili już aż 50 mld USD. Ilość pobrań wynosi ponad 130 mld.

Źródło: thenextweb.com

paulinaAutor |2016-06-13T22:50:17+01:0013 czerwca 2016 22:50|Kategorie: Apple, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Samsung|Tagi: , , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Stentor 13 czerwca 2016 w 23:04 - Odpowiedz

    Apple = Steve Jobs

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.