Jesteś tutaj:-, Apple, Newsy, Sprzęt, Telefony-Chińscy producenci smartfonów pracują nad ekranami czułymi na siłę nacisku

Chińscy producenci smartfonów pracują nad ekranami czułymi na siłę nacisku

Ostatnie kilkanaście miesięcy w branży smartfonów były stosunkowo bogate w nowinki związane z ekranami – po latach umieszczania w swoich sprzętach zwykłych, prostych ekranów dotykowych, zaczęto stosować rozwiązania takie jak zakrzywiony ekran czy ekran sięgający na krawędzie smartfona.

W zeszłym roku Apple dodało swoją cegiełkę do rozwoju tego elementu techniki – 3D Touch, czyli funkcję pozwalającą ekranowi na odczytanie i przetworzenie nie tylko samego nacisku, ale też jego siły. Szacuje się, że ta technologia przyjmie się dopiero za mniej więcej 3 lata – obecnie funkcjonuje głównie jako ciekawostka i swego rodzaju gadżet.

3D Touch
3D Touch

Oczywiście na rozwój iPhone’a zobowiązani czuli się odpowiedzieć androidowi deweloperzy – i tym razem w innowacjach przodują producenci z Państwa Środka. Xiaomi, Meizu, Oppo i Vivo to jedne z marek pracujących nad wprowadzeniem czułego na nacisk dotyku w swoich telefonach. Także zapowiadany na ten rok Nexus tworzony przez HTC ma posiadać tę funkcję.

Nie wiadomo jeszcze, na ile jest to przydatne, głównie z racji braku aplikacji, które pozwalałyby na wykorzystanie takiej nowinki. Pozostaje czekać, aż więcej producentów przyjmie takie rozwiązanie jako standard, zaś deweloperzy apek wykorzystają je do innowacyjnych i przydatnych rzeczy.

Paulina

Źródło: PhoneArenaAutor |2016-03-04T00:21:14+01:004 marca 2016 00:21|Kategorie: Android, Apple, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

  1. AL 4 marca 2016 w 08:53 - Odpowiedz

    Sam używam Axon Mini, robionego przez ZTE, i o ile mi wiadomo to właśnie był pierwszy smatfon na Andku z ekranem czułym na siłę nacisku. Faktycznie, na razie to tylko gadżet choć pozwala np. na przewijanie zdjęć/filmów po silniejszym naciśnięciu ekranu (przód-tył) ale też już w storze widać nowe apki, które powoli zaczynją korzystać z tej technologii. Może to bedzie jakiś przełom bo aktualnie nuda…

  2. swen 5 marca 2016 w 19:30 - Odpowiedz

    Ta funkcja to nie jest przełom tylko rzecz wymyślona przez Apple która niedługo będzie dostępna we wszystkich smartfonach i będzie oczywista. Tak jak np. szufladka karty SIM – Apple wymyślił, teraz stosowane przez wielu producentów nie budzi żadnych emocji.

  3. zxc 7 marca 2016 w 08:55 - Odpowiedz

    Nie ważne kto wymyślił pierwszy. Ważne kto więcej sprzeda wmawiając, że to ficzer bez którego życie człowieka jest nudne i pozbawione celu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.