Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Tablety-Hakerzy nadgryzają jabłuszko

Hakerzy nadgryzają jabłuszko

Wielu właścicieli komputerów promocja niekoniecznie leży w interesie producenta Maców, utożsamianego z szybkością i płynnością działania.

Użytkownicy Windowsa już dawno przestali być jedynym celem komputerowych przestępców. Twórcy złośliwego oprogramowania co raz częściej za cel obierają sobie użytkowników takich systemów jak Yosemite czy El Capitan. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku wzrośnie liczba ataków na systemy firmy Apple. Już teraz czarnorynkowe ceny za nowo odkryte luki bezpieczeństwa w systemie producenta z Cupertino należą do najwyższych na w cyberprzestępczym półświatku. Bez znaczenie czy mówimy tu o systemie w wersji mobilnej czy tym instalowanym na komputerach Apple.” – mówi Robert Dziemianko z G DATA.

Eksperci od bezpieczeństwa często krytykują Apple nie tylko za dziury w systemie, ale także za opieszałość we wprowadzaniu uaktualnień do aplikacji. Znamienny jest przykład wirusa Rootpipe, który pojawił się w październiku 2014 roku, tymczasem poprawka pojawiła się dopiero w kwietniu 2015 roku. „Microsoft od dawna jest ulubionym celem ataków ze strony rozmaitych hakerów. To źle wpływa na reputację producenta, aczkolwiek firma podejmuje szereg działań, mających na celu poprawę wizerunku. W rezultacie czas reakcji na zabezpieczenie luk w systemie Windows jest znacznie krótszy niż niegdyś. Ponadto Microsoft w przeciwieństwie do Apple namawia użytkowników do stosowania aplikacji bezpieczeństwa” – podkreśla Robert Dziemianko.

Niezależna firma badawcza AV-Test w pierwszej połowie 2015 roku wykryła blisko 50 milionów nowych próbek złośliwego oprogramowania, z czego 98 procent została napisanych dla systemu Windows. Hakerzy wypuścili w tym czasie mniej niż 5 tysięcy wirusów opracowanych z myślą o użytkownikach Mac OS X. Wprawdzie różnice są znaczne, niemniej jednak malware nie jest zmartwieniem wyłącznie użytkowników „okienek”. Innym poważnym problem są socjotechniki stosowane przez hakerów np. phisihing, które są przecież całkowicie niezależne od platformy.

G DATA posiada w swojej ofercie aplikację ANTIVIRUS for MAC, która oferuje unikalną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i próbami phishingu dla komputerów z system OS X. Ponadto zabezpiecza komputery z systemem Windows znajdujące się w tej samej sieci. Mocno zachęcamy klientów do stosowania tego produktu” – wyjaśnia Robert Dziemianko.

źródło: G DATA

Kan

Autor |2016-01-15T09:13:49+01:0015 stycznia 2016 09:13|Kategorie: Apple, Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. sylwekzolkusza 15 stycznia 2016 w 08:34 - Odpowiedz

    ten segment rynku jest opanowany przez zasobnego klienta w kasę więc gra jest o dużą stawkę.

  2. imie 15 stycznia 2016 w 09:16 - Odpowiedz

    [quote]Cześć Forumowicze 😉 Nie musicie już szukać i instalować żadnych programów do pobierania plików z YouTube.
    Polecam Wam serwis online w pełni darmowy => [url]www.keeptube.pl[/url](pobieranie z youtube dowolnego utworu za darmo)
    [/quote]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile