Jesteś tutaj:-, iPhone, Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony-Streaming z konferencji Apple po raz pierwszy na komputerach z Windowsem

Streaming z konferencji Apple po raz pierwszy na komputerach z Windowsem

Już 9 września czeka nas kolejna wielka konferencja Apple, na której zobaczymy nowe iPhone’y. Wydarzenie jak zwykle będziemy mogli śledzić na żywo za pomocą streamingu, jednak tym razem obejrzą go nie tylko użytkownicy OS X lub iOS. Tym razem Apple otwiera się na platformę Windows 10.


Wymagania dotyczące streamingu, podane tym razem przez Apple, są następujące: „Transmisja na żywo korzysta z technologii HTTP Live Streaming (HLS) firmy Apple. HLS jest obsługiwany przez iPhone’a, iPada lub iPoda touch z przeglądarką Safari i systemem iOS w wersji 7.0 lub wyższej, komputer Mac z przeglądarką Safari w wersji 6.0.5 lub wyższej i systemem OS X w wersji v10.8.5 lub wyższej, lub komputer PC z przeglądarką Edge i systemem Windows 10. Transmisja na żywo za pośrednictwem Apple TV jest obsługiwana przez Apple TV drugiej lub trzeciej generacji, z oprogramowaniem w wersji 6.2 lub wyższej.”

To przełom, jeśli chodzi o transmisje Apple, które mogli oglądać jak dotąd jedynie właściciele sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. Oczywiście można było obejść tą przeszkodę, wykorzystując np. program VLC, który umożliwia odtwarzanie strumienia z sieci. Teraz jednak ze streamingu w prosty sposób będą mogli korzystać użytkownicy Windowsa 10, korzystający z preinstalowanej przeglądarki Microsoft Edge.

Transmisja z konferencji Apple w San Francisco rusza w środę, 9 września, o godzinie 19 polskiego czasu. Będzie dostępna pod tym adresem.

Źródło: Apple

Sewix

Autor |2015-08-29T14:50:18+02:0029 sierpnia 2015 14:50|Kategorie: Apple, iPhone, Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.