Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie-Szósty numer Connected Magazine już dostępny

Szósty numer Connected Magazine już dostępny

Szóste wydanie kwartalnika „Connected Magazine” wydawanego przez TP-LINK Polska już na Was czeka. A w nim artykuły na temat: MWC 2015 w Barcelonie – (smartzegarki i premiery smartfonów), WhatsApp w przeglądarce na komputerze, lżejszej aplikacji mobilnej – Facebook Lite – oraz wiele innych. Oprócz tego warto zobaczyć, co tym razem przygotował Dominik Łada w artykule Miasto moje, a w nim… beacony, przeczytać recenzję TP-Link M7350 oraz czy warto rezygnować z internetu stacjonarnego na rzecz mobilnego.


Targi MWC, czyli Mobile World Congress tradycyjnie odbywają się na początku marca w Barcelonie. To ulubione targi branży technologicznej z naszej części Europy. Jak czytamy w kwartalniku „Królowa może być tylko jedna” i w tym roku na targach są nią smartzegarki. Można było je spotkać na prawie wszystkich stoiskach targowych. Były tanie, drogie, ładne i brzydkie. Niektóre były prezentowane z większym rozmachem i atencją niż obrazy w Luwrze, oddzielone taśmą i ochroniarzami od gawiedzi.

Osiągnięcia polskich informatyków, programistów i młodych inżynierów w dziedzinie nowych technologii udowadniają, że z Polską na tym polu trzeba się coraz bardziej liczyć. Dwie polskie firmy – Estimote z Krakowa oraz Ifinity z Warszawy – mają szansę stać się globalnymi graczami na światowym rynku. Rozwiązanie polskich firm Beacony – malutkie komputery wyposażone w czujniki, które potrafią wymieniać się informacjami z naszymi smartfonami oraz w technologię Bluetooth. Jak czytamy w Connected Magazine, Virtualna Warszawa to kwintesencja wykorzystania beaconów – świetne połączenie urządzeń mobilnych z oprogramowaniem, na żywo informującym użytkowników o otaczającym ich środowisku. Głównym założeniem w pierwszej instalacji, którą każdy może sam przetestować, było wsparcie w poruszaniu się dla osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki specjalnej aplikacji Virtualna Warszawa, dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS, osoby niepełnosprawne mogą poruszać się po całym budynku. System Virtualna Warszawa jest obecnie aktywnie rozwijany i rozbudowywany. Jak jeszcze można wykorzystać w mieście Beacony przeczytacie w interesującym materiale Dominika Łady.

W dzisiejszych czasach wszystko jest „smart” − telefony, komputery, zegarki, lodówki, a coraz częściej czytamy, że dziś samochód to też gadżet na 4 kółkach. Kiedyś służyły do przewozu ludzi i towarów. Dziś mają również inne zastosowania, jakie o tym bardzo interesująco opowiada Marcin Kędryna. Czym jest internetowe getto? Jeżeli nie wiecie, to Wojciech Orliński, pozwoli Wam na zrozumieć istoty internetowego getta.

A wszystkim tym szczęśliwym, którzy czasu nie liczą, proponuję: usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w beztroskiej lekturze wiosennego numeru Connected Magazine. Najnowszy egzemplarz magazynu możecie znaleźć równocześnie w wersji PDF (pobierz tutaj) oraz dedykowanych aplikacjach na systemy iOS i Android. Dzięki temu w każdej chwili i miejscu będziecie mogli przeczytać, bądź też pokazać swojemu znajomemu artykuł, który Was zaciekawił.

Nowe technologie bombardują nas ze wszystkich stron i możemy czuć się w tym świecie zagubieni. Connected to pierwszy w Polsce magazyn, wydawany przez firmę branży sieciowej – TP-LINK poświęcony komunikacji – nie tylko tej między urządzeniami elektronicznymi, ale również między ludźmi, bo to przecież właśnie tam rodzą się nowe pomysły i technologie.

Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was do lektury!

Autor |2015-03-18T12:39:20+01:0018 marca 2015 12:39|Kategorie: Android, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile