Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Google ma patent na opaskę wykrywającą komórki rakowe

Google ma patent na opaskę wykrywającą komórki rakowe

Smartwatche oraz inteligentne opaski pełnią obecnie wiele funkcji, mających poprawić stan naszego zdrowa: liczą spalone kalorie, podają ilość kroków, a nawet mierzą tętno. A co powiedzieć o wykrywaniu komórek nowotworowych? Choć wydaje się to niemożliwe, prawdopodobnie już za 5 lat będziemy korzystać z gadżetów wyposażonych w taką funkcję.


Według najnowszych doniesień Google zdobyło już patent na urządzenie noszone na nadgarstku, mogące wykrywać komórki rakowe. Gadżet współpracowałby ze specjalną tabletką, zawierającą magnetyczne nonocząsteczki, które po założeniu opaski byłyby przyciągane razem z komórkami szkodliwymi dla organizmu.

Opaska będzie raczej wykrywać, a nie niszczyć komórki nowotorowe. Zdaniem Google na uzyskanie zgody od amerykańskiej Agencja Żywności i Leków (FDA), a tym samym na wprowadzenie produktu na rynek, trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej 5 lat. Technologia wykrywania zmian w komórkach za pomocą nanocząsteczek może być również w przyszłości używana do wczesnego rozpoznawania choroby Parkinsona, czy też wirusa HIV.

Źródło: Digital Trends

SewixAutor |2015-03-27T00:20:36+02:0027 marca 2015 00:20|Kategorie: Apple, Inne, Newsy|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. daw 27 marca 2015 w 05:45 - Odpowiedz

    Wreszcie przydatna funkcja smartwatcha

  2. Zzzz 28 marca 2015 w 23:05 - Odpowiedz

    Znając nawyki firmy G. do dzielenia się pozyskanymi od klientów danymi z firmami trzecimi i czwartymi. To można się spodziewać, że informacja o wykryciu raka zostanie przesłana (czytaj sprzedana) np. do firmy zajmującej się sprzedażą polis na życie. A wtedy klient chcący się ubezpieczyć na życie może się spotkać z odmową wykupu polisy lub z zawyżoną składką.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.