Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Za 5 lat zobaczymy elektryczny samochód od Apple

Za 5 lat zobaczymy elektryczny samochód od Apple

Jak wynika z raportu Bloomberga, Apple zebrał już spory zespół pracujący nad projektem elektrycznego samochodu. Pojazd ma wyjechać na ulice w przeciągu 5 lat, i być może będzie prowadzić się sam.


Zespół projektujący samochód od Apple liczy już podobno jakieś 200 osób, a w ostatnich miesiącach powiększył się o kolejnych ekspertów w zakresie baterii oraz robotyki. Firma miała zatrudnić Johanna Jungwirtha, byłego prezesa działu badawczego firmy Mercedes-Benz w Ameryce Północnej, a także kilku najlepszych inżynierów firmy A123 Systems, produkującej akumulatory do samochodów elektrycznych. Ta ostatnia oskarżyła Apple o podkradanie jej pracowników w celu stworzenia dużego, konkurencyjnego działu pracującego nad rozwojem baterii.

Apple interesuje się motoryzacją nie od dziś, ale w ostatnim czasie dowiadujemy się o tym coraz więcej. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby firma chciała kupić Teslę, uznanego producenta elektrycznych samochodów. CEO Tesli, Elon Musk, przyznał, że brał udział w spotkaniach z Apple, ale nie chciał powiedzieć, czego dotyczyły te rozmowy. W każdym razie stwierdził, że jego firma nie jest na sprzedaż.


Samochód od Google

Pojazd od Apple będzie elektryczny, a być może także do jazdy nie będzie potrzebował kierowcy. Nad takim samochodem pracuje również Google. Wygląda na to, że producenci elektroniki i oprogramowania obrali sobie kolejny kierunek do rozwoju, który w przyszłości może im przynieść ogromne zyski.

Źródło: Cnet

SewixAutor |2015-02-23T01:24:14+02:0023 lutego 2015 01:24|Kategorie: Apple, Inne, Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.