Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Telefony-WWDC 2014: Apple zaprezentowało nową wersję OS X 10.10

WWDC 2014: Apple zaprezentowało nową wersję OS X 10.10

Podczas dorocznej konferencji dla deweloperów, Apple zaprezentowało kolejną wersję swojego systemu operacyjnego OS X. Wersja 10.10 Yosemite to bardziej prosty i przejrzysty interfejs oraz większa integracja z systemem iOS.


Płaskie grafiki, przezroczyste panele oraz brak gradientów i tekstur to pierwsze co rzuca się w oczy w nowym OS X 10.10 i co stanowi kontynuację designu znanego z iOS 7. Dzięki temu OS X wygląda znacznie bardziej nowocześnie. Ikony otrzymały nowe, bardziej płaskie wzory, okna mają mniej zaokrąglone rogi a ich kolorystyka dopasowuje się do wybranej tapety, podobnie jak to ma miejsce w iOS. Nowością jest tryb „dark mode”, który przyciemnia cały interfejs dla uzyskania lepszej ostrości obrazu podczas pracy.


Centrum powiadomień zostało wzbogacone o nowy widok, który integruje kalendarz, przypomnienia, pogodę itp. dla danego dnia, a informacje te będą mogły jeszcze zostać poszerzone o widżety firm trzecich. Również Spotlight, czyli uniwersalna wyszukiwarka od Apple, została przebudowana i oferuje teraz więcej funkcji, takich jak natychmiastowe pokazywanie wyników z wyszukiwarek internetowych.


Jedną z największych zmian jest nowa usługa iCloud Drive, która integruje wszystkie pliki przechowywane na koncie użytkownika w chmurze iCloud do menedżera plików Finder. Użytkownicy mogą przeglądać swoje pliki przechowywane w chmurze, organizować je w foldery i oznaczać jak wszystkie inne typy plików. Wszystkie pliki w iCloud Drive będą synchronizowane między Macami, a nawet komputerami PC. Maildrop to funkcja w aplikacji poczty Apple, który pozwoli dołączyć duże pliki do wiadomości e-mail z konta iCloud, bez ograniczeń rozmiaru.


Przeglądarka Safari także doczekała się reorganizacji, jest bardziej przejrzysta i oferuje lepszą integrację wyszukiwania. Zintegrowane menu udostępniania został poszerzone o podgląd ostatnich osób do których pisaliśmy oraz kanały RSS a nowa zakładka pokazuje widok miniatur wszystkich otwartych kart. Apple twierdzi, że teraz Safari odczytuje kod JavaScript szybciej niż jakakolwiek inna przeglądarka na rynku.


OS X 10.10 jeszcze lepiej integruje się z systemem iOS. Wreszcie wspierane jest szybkie udostępnianie zdjęć, nagrań wideo, witryn internetowych czy lokalizacji bez użycia kabla, dzięki usłudze AirDrop. Również wiadomości e-mail, które zaczęliśmy pisać na iPhone, będziemy mogli bez przeszkód dokończyć na Macu. Mobilnego hotspota uruchomimy teraz także bezpośrednio z komputera. SMSy i rozmowy telefoniczne z iPhone’a w prosty sposób przekażemy Maca, który posłuży nam za duży głośnik.


Apple podało, że deweloperzy będą mogli uzyskać dostęp do nowego OS X 10.10 Yosemite natychmiast, a publiczna beta będzie dostępna tego lata. Finalna wersja publiczna trafi do użytkowników tej jesieni. Tak jak w przypadku zeszłorocznego OS X 10.9, 10.10 Yosemite będzie dostępne jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych użytkowników.

Źródło: The Verge

SewixAutor |2014-06-02T22:26:40+02:002 czerwca 2014 22:26|Kategorie: Apple, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.