Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Patent Apple może ukrócić pisanie SMSów za kółkiem

Patent Apple może ukrócić pisanie SMSów za kółkiem

Nowy patent, który udało się otrzymać Apple, może ograniczyć niebezpieczną praktykę SMSowania podczas jazdy. „Podręczne urządzenie blokujące” ma blokować możliwość pisania na iPhonie gdy wykryje, że użytkownik w danej chwili prowadzi samochód.


Patent obejmuje zastosowanie analizatora ruchu, który ma określić, czy pojazd się porusza, analizator widoku, który pozwoli telefonowi wykryć, czy znajduje się w samochodzie oraz mechanizm blokujący, który wyłączy możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych.

Schemat dołączony do dokumentu patentowego ujawnia, że iPhone będzie wykrywać, na którym miejscu w samochodzie siedzimy. Osoba siedząca za kierownicą dostanie blokadę na SMS-owanie, podczas gdy inni w samochodzie będą mogli korzystać w pełni z możliwości swojego smartfona.


SMS-owanie podczas jazdy zmniejsza czas reakcji kierowców o 35% a nawet zawodowi kierowcy, podczas wysyłania wiadomości, są 23 razy bardziej narażeni na wypadek samochodowy. Skutki korzystania z telefonu w trakcie prowadzenia pojazdu mogą być odczuwalne do 10 minut od zakończenia połączenia. Co ciekawe, nawet czas reakcji osób korzystających z zestawu głośnomówiącego jest o 30% wolniejszy niż normalnie.

Źródło: Phonearena

SewixAutor |2014-04-24T18:24:37+02:0024 kwietnia 2014 18:24|Kategorie: Apple, Inne, Newsy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Francuz 24 kwietnia 2014 w 20:44 - Odpowiedz

    Głupota totalna ! ale to tylko mogła wymiślić beznadziejna firma, by sprzedać swój skopiowany po raz kolejny , beznadziejny telefon .
    Niech tam jeszcze scyzoryk dodadzą … jako gadżet … ;D
    sms-ów nie powinno się pisać za kołkiem ,ze względu bezpieczeństwa !!!

  2. AQK 25 kwietnia 2014 w 15:00 - Odpowiedz

    Telefon będzie wykrywał czy używa go kierowca -hahaah. A co z samochodami przystosowanymi do lewostronnego ruchu? Typowy apple metoda kija zamiast marchewki. Załózmy że centali nie spodoba się wysyłanie smsów z jakiejś pokojowej demonstracji to też zablokuje?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.