Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety-Proces produkcji tabletów iPad w fabryce Foxconn(wideo)

Proces produkcji tabletów iPad w fabryce Foxconn(wideo)

Prezentujemy krótki film o produkcji iPadów w kontrowersyjnej fabryce Foxconn. Wiele doniesień mówiło o łamaniu praw pracowników i wyzysku, materiał wideo zdaje się temu przeczyć, ale czy to rzeczywistość czy tylko dobrze nakręcony materiał? Przekonajcie się sami.

W fabryce pozwolono sfilmować kilka stacji roboczych, które nigdy wcześniej nie były ujawnione. Ma to związek z zapewnieniami o uczciwym traktowaniu zatrudnionych tam pracowników.
Film wspomina również o setkach chętnych do pracy w Foxconn, który uważany jest za jednego z najlepszych pracodawców. Oczywiście zgodnie z tekstem czytanym przez lektora.

źródło: marketplace, yt

JarKen 2012Autor |2012-04-13T01:30:56+02:0013 kwietnia 2012 01:30|Kategorie: Apple, Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. zbyszekswce 13 kwietnia 2012 w 06:39 - Odpowiedz

  Nawet jeżeli to udawane – to ludzie i tak wyglądają lepiej niż Polacy :/ Każdy kto ma w rodzinie kogoś pracującego np. w zakładach chemicznych wie jak wyglądają podobne fabryki u nas…

 2. bo uwierze 13 kwietnia 2012 w 08:49 - Odpowiedz

  Żyć nie umierać,według Aple.

 3. Stentor 13 kwietnia 2012 w 18:08 - Odpowiedz

  Według mnie jednak kiepsko to wygląda tym bardziej że zapewne wybrano najlepsze ujęcia.
  Ludzie nie uśmiechają się , nie rozmawiają ze sobą, a widać też niektórych którzy patrzą tempo w podłogę lub gdzieś w dal z zaciśniętymi ustami . Myślę że nie są zadowoleni z tego że produkują takie cuda zapewne w przeciwieństwie do akcjonariuszy Apple.
  Szkoda że te miliardy zysku nie mogą też przysporzyć odrobiny radości ludziom którzy produkują cuda Apple.
  Dla mnie film potwierdza kiepską sytuację w fabryce . Jest to obóz pracy, nowoczesny ale jednak obóz.

 4. Pabl0v 17 kwietnia 2012 w 19:27 - Odpowiedz

  Pamiętajmy o socjalistycznym ustroju w Chinach. Władza musi mieć wgląd do każdego filmu, który jest kręcony w ich kraju, przed jego dystrybucją w innych krajach. Nadal nie wierzę w tą propagandę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.