Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Tablety-Adobe Photoshop Touch na iPada już dostępny

Adobe Photoshop Touch na iPada już dostępny

Podczas targów Mobile World Congress firma Adobe poinformowała, że oprogramowanie Adobe Photoshop Touch w wersji dla urządzeń iPad 2 jest już dostępne w sklepie internetowym iTunes App Store. Oprócz najważniejszych funkcji programu Photoshop oferuje ono nowe funkcje tworzenia i udostępniania plików opracowane specjalnie dla tabletów. Aplikacja ta jest głównym komponentem Adobe Touch Apps – rodziny sześciu aplikacji
z intuicyjną obsługą za pomocą ekranu dotykowego, inspirowanych oprogramowaniem Adobe Creative Suite. Inne aplikacje z tej serii w wersji dla iPada pojawią się jeszcze w tym roku.

Photoshop Touch umożliwia łączenie wielu fotografii w wielowarstwowe obrazy, wprowadzanie w nich zmian za pomocą podstawowych funkcji edycji oraz stosowanie efektów profesjonalnych podczas tworzenia ozdobnych elementów graficznych, retuszowania fotografii, malowania, szkicowania pomysłów itp. Narzędzie Scribble Selection Tool ułatwia ekstrakcję obiektów z obrazu: wystarczy „zabazgrać” wybrany element, aby go zachować lub usunąć. Za pomocą znanej z programu Photoshop technologii Refine Edge można bez problemu zaznaczyć nawet obszary z nieostrymi krawędziami. Photoshop Touch pomaga również w szybkim wyszukiwaniu i udostępnianiu obrazów w integracji z serwisami Facebook oraz Google Image Search.

Użytkownicy będą zaskoczeni tym, co mogą stworzyć na iPadach za pomocą programu Photoshop Touch” – powiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych (Digital Media Business Unit) firmy Adobe. „Photoshop Touch łączy magię Photoshopa z wygodą tabletu. W rezultacie miliony ludzi będą mogły edytować obrazy palcami”.

Oprócz oprogramowania Photoshop Touch w najbliższych miesiącach Adobe wprowadzi na rynek również następujące aplikacje dotykowe do iPada: Adobe Collage do tworzenia tzw. ścian klimatów (moodboards), Adobe Debut do prezentacji i przeglądania prac, Adobe Ideas do szkicowania, Adobe Kuler do analizowania tematów kolorystycznych oraz Adobe Proto do tworzenia prototypów stron WWW i aplikacji mobilnych.

Ceny i dostępność
Adobe Photoshop Touch jest już dostępny w sklepie iTunes App Store za 9,99 USD w większości krajów, ze wsparciem w języku angielskim. Można go instalować na urządzeniach iPad 2 z systemem operacyjnym iOS5.

źródło: Adobe Systems Incorporated

KanAutor |2012-02-27T12:17:20+01:0027 lutego 2012 12:17|Kategorie: Apple, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.