Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Apple pracuje nad trójwymiarowym bezdotykowym interfejsem

Apple pracuje nad trójwymiarowym bezdotykowym interfejsem

Jak bez dotykania ekranu wybrać funkcje w smartfonie? To proste odpowiednio go ustawić, przekręcić, potrząsnąć, skierować w odpowiednim kierunku, za obsługę gestów odpowiadać będzie wbudowany zestaw czujników.

Interfejs 3D ma sprawiać wrażenie głębi i elementów w pewnym oddaleniu od użytkownika, to nie problem zrobić UI w 3D, ale bez wyświetlacza 3D obraz renderowany jest tak czy inaczej w dwóch wymiarach.

Apple chce wprowadzić UI, które będzie reagowało ma zmianę położenia smartfonu, wybieranie funkcji i przechodzenie pomiędzy zakładkami ma być całkowicie bez wykorzystania ekranu dotykowego.

Rewolucja na miarę ekranów dotykowych? Bo jeżeli takie rozwiązanie się sprawdzi i przyjmie ekrany dotykowe nie będą już potrzebne, czy może ciekawe uzupełnienie obecnych urządzeń dotykowych.

Zobaczmy jak wygląda plan takiego interfejsu:


Apple opatentował technologię pod nazwą „Sensor Based Display Environment”, zgodnie z założeniami do poruszania się w otoczeniu 3D mają być wykorzystywane czujniki m.in. żyroskop i kompas.
Sam ekran główny będzie przypominał pokój, na którego ścianach umieszczone będą aplikacje.
Do momentu prezentacji prototypu jesteśmy (my internauci) sceptycznie nastawieni do tego pomysłu, ale kto wie może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Źródło: freepatentsonline.com

Pozdrawiam
JarKen 2012Autor |2012-01-18T14:30:06+02:0018 stycznia 2012 14:30|Kategorie: Apple, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. oLo 18 stycznia 2012 w 13:59 - Odpowiedz

  Wyznawcy Ogryzka już powinni rozpocząć ‚koronki’, podjąć czuwania na kolanach oraz wszelkie inne poświęcenia z uwielbienia, by patent miał szczęśliwy finał na skalę przemysłową.

  • zbyszekswce 18 stycznia 2012 w 22:39 - Odpowiedz

   TYPOWO POLSKA WYPOWIEDŹ – osoby, która nie rozumie, że dziś pomysł, informacja i wartość intelektualna W CYWILIZOWANYM KRAJU jest najcenniejsza! U nas dalej najcenniejsze są „piwo”, „kredyty”, „kablówka” – spróbujmy zabrać którąś z tych rzeczy, a lud wyjdzie na ulice 🙂

 2. odyn 18 stycznia 2012 w 14:02 - Odpowiedz

  Pomysl genialny i jak to wprowadza to chyba kupie Iphona
  I pomyśleć, ze jakiś czas temu wpadłem na podobny pomysł tylko zastanawiałem sie nad kwadratowymi telefonami taka kostka 🙂 i kada ścianka miała by inne funkcje 🙂

 3. pattu32 18 stycznia 2012 w 14:42 - Odpowiedz

  Jak dla mnie, bez sensu. Z tego co wyczytałem i wyobraziłem, to jeszcze bardziej utrudni poruszanie się w interfejsie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.