Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Pozostałe, Rynek, Telefony-Rząd argentyński zakazuje sprzedaży produktów Apple i RIM

Rząd argentyński zakazuje sprzedaży produktów Apple i RIM

Nie kupicie smartfonów Apple i RIM, czyli iPhone`a i Blackberry na rynku argentyńskim. Obowiązuje czasowy zakaz sprzedaży smartfonów produkowanych za granicami kraju.

Apple i RIM mają problem, którego nie mają Samsung, Motorola, Nokia i LG – dlaczego?
Dlatego, że nie wybudowały fabryki na terenie Argentyny, jak zrobiła to wymieniona wyżej czwórka.

Łącząc ten fakt z rządowym zakazem sprzedaży smartfonów nie wyprodukowanych na terenie kraju mamy złą wiadomość dla naszej dwójki bohaterów.
Produkty Apple i RIM na rynku argentyńskim stanowią około 60% wszystkich smartfonów; ponad połowę rynku mogą stracić obie firmy przez zakaz, który będzie obowiązywał do momentu ustabilizowania się sytuacji ekonomicznej kraju.

Na początku roku w Argentynie dodano 20.48% podatek na importowaną elektronikę, do istniejącego już podatku 21%. Zarówno Apple, jak i RIM są importerami w tym kraju.

Źródło:phonearena.com

JarKen

Autor |2011-12-29T01:18:39+01:0029 grudnia 2011 01:18|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Pozostałe, Rynek, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. oLo 29 grudnia 2011 w 08:33 - Odpowiedz

    To już nie sprzedamy tam paluszków Lejkonik ani Ptasiego Mleczka pana Wedla 🙁 Szybko trzeba odpalać w Argentynie linie produkcyjne polskich browarów i gorzelni, bo będzie kapota! 🙁

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.