Jesteś tutaj:-, Apple, Artykuły, iPhone, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Java i Flash atakują iPhone

Java i Flash atakują iPhone

Ten weekend przyniósł sporo nowości, pierwsza z nich są oryginalne fotki iPhone czwartej generacji, które wypłynęły na światło dzienne za sprawą portalu engaget.

iPhone 4G
iPhone 4G

Widać na nich zdecydowany zmiany w wyglądzie samej obudowy jak i przycisków. W oczy rzuca się kamera do video rozmów, oraz tylna kamera wzbogacona lampą błyskową…

iPhone 4G
iPhone 4G

Trudno jednoznacznie powiedzieć czy znajdziemy to w wersji finalnej, ale nowy iPhone najprawdopodobniej będzie posiadał wymienną baterię.

Co prawda po nowym iPhone spodziewaliśmy się aluminiowej obudowy takiej, jaką poznaliśmy już za sprawą iPada, tymczasem najprawdopodobniej znów trafi do naszych rąk plastikowa obudowa, na której widać każdą rysę i odcisk palca…Plusem może być wymienna bateria, trudno jednak powiedzieć czy ta forma obudowy nie jest tylko forma kamuflażu, tak jak ma to miejsce w przypadku testowych aut?!

iPhone 4G
iPhone 4G

Jak niesie gminna wieść maja również zmienić się pojemności nowych, iPhonów i zobaczymy w nich wersje 32, 64 i 80 GB. Najprawdopodobniej te same wartości zobaczymy także w nowych, iPodach Touch i w drugim wcieleniu iPada.

iPhone 4G
iPhone 4G

Jeśli chodzi o specyfikację nowego dziecka od Apple to przede wszystkim rzuca się w oczy rozdzielczość ekranu, która już nie będzie odstawać od androidowej konkurencji, bowiem nowy iPhone będzie dysponował rozdzielczością ekranu 960 x 640, ciekawe jest również umieszczenie szufladki karty sim na prawym boku urządzenia.

Na pokładzie znajdziemy kamerę 5MPx z lampa oraz funkcje kręcenia filmów HD 720p. Ramka otaczającą telefon nie jest jak dotychczas plastykowa, lecz wykonana z magnezu, co oznacza krok ku dobremu.

iPhone 4G
iPhone 4G

Java i Flash za sprawą CloudBrowser (App Store)

Po ostatniej konferencji, na której Steve Jobs jednoznacznie wypowiedział się na temat wprowadzenia ( a właściwie nie wprowadzania ) Flasha i Javy, dziwić może fakt, że mimo to Apple choć wycofuje powoli aplikacje z technologia Flash z App Store wdarła się tam szturmem przeglądarka CloudBrowser…

CloudBrowser pojawiła się w cieniu premiery Opery, o CloudBrowser ani się nie mówiło, ani się nie pisało po prostu pojawiła się ona w czwartek w Amerykańskim App Store i jest jak na razie darmowa. I co jest takiego rewelacyjnego w niej samej?!

Otóż CloudBrowser jest mobilną wersją Firefoxa, my jako użytkownicy nie łączymy się za jej pomocą bezpośrednio z internetem, lecz przez jej serwer wchodzimy na dane strony internetowe, przy czym wygląda to tak jakbyśmy korzystali z aplikacji internetowej.

iPhone 4G - Java na iPhone
iPhone 4G – Java na iPhone

Strony wczytywane poprzez CloudBrowser są pełne i zawierają wartości wzbogacone o Flash i Jave. Przeglądarka jak na aplikację sieciowa jest bardzo szybka, a wczytywanie np: chatów w technologii Javy jest szybkie i sprawne nawet na iPhone 2G/3G.
Wreszcie skorzystamy z czateri, chatów Onetu czy wirtualnej polski. Minusem są często przeciążone serwery, na której pracuje ta aplikacja, ale nie ma nic za darmo.

Przeglądarka pozwala otwierać strony w kolejnych kartach, obsługuje system multitouch, posiada pełen interfejs znany z Firefoxa w tym zakładki, wyszukiwarkę, karty…

Pytanie czy przeglądarka pojawi się w polskim App Store a jeśli tak czy będzie dalej aplikacja bezpłatną?

iPhone 4G - biteSMS
iPhone 4G – biteSMS

Proponuje fanom Flasha i Javy na iPhone pobrać ja jak najszybciej gdyż może się okazać, że podzieli ona los wielu aplikacji i zniknie wkrótce z App Store.

http://itunes.apple.com/us/app/cloud-browse/id346618309?mt=8

BiteSMS 4.7 ( Cydia)

Znana miłośnika Jailbreaka i Cydii aplikacja Bite SMS doczekała się kolejnej odsłony, tym razem znajdziemy w niej kilka nowości, możliwość szybkiego tworzenia szablonów, okno popup z pełnym dostępem do emotoikon, możliwość wysyłania sms z opóźnieniem, co daje możliwość rezygnacji z wysyłania wiadomości i wycofanie jej, auto korekta z obsługą języka polskiego, raporty doręczenia, możliwość pisania i odpowiedzi na wiadomości z poziomu każdej aplikacji…

Mamy także możliwość planowania wysyłania wiadomości, tworzenie wiadomości które mają być dostarczone wyznaczonego dnia o wyznaczonej godzinie.
Aplikacja działa szybko i sprawnie, nie potrzebujemy już zamykać innych aplikacji aby skorzystać ze skrzynki sms/mms w celu napisania lub odczytania wiadomości skopiowania numeru etc…Aplikacja jest płatna ale mamy tutaj 14 dniowy okres próbny z którego warto skorzystać i zapoznać się z aplikacja która na pewno kupimy, dla niej warto zrobić Jailbreak telefonu.

iPhone 4G
iPhone 4G

Aplikacja daje również możliwość z korzystania z wielu funkcji dodanych : ikony powiadamiające i przypominające o przychodzącej wiadomości, lista ostatnio odebranych wiadomości, raporty doręczenia (tylko dla sms), szybkie tworzenie wiadomości, szybka odpowiedź, nawiązanie połączenia głosowego podczas pisania wiadomości, zdjęcia kontaktów…

SBRotator 1.3 (Cydia)

Od dawna marzył mi się poziomy układ pulpitu na iPhonie i oto pojawiła się jakiś czas temu w Cydii aplikacja SBRotator, która umożliwia płynne przechodzenie z widoku pionowego do poziomego. Wersja 1.3 naprawia błędy poprzedniej wersji aplikacji min: płynność przejść pion/poziom, współpraca z aplikacjami BiteSMS, Real SMS…Teraz klawiatura w tych aplikacjach będzie wyświetlana poprawnie i płynnie…

iPhone 4G - pulpit iPhone w pozycji poziomej
iPhone 4G – pulpit iPhone w pozycji poziomej

Aplikacja ma możliwość pomniejszenia ikonek na pulpicie w postępie procentowym, współpracuje z aplikacjami, które modyfikują dock i dają możliwość umieszczenia na nim więcej niż 4 ikonek oraz przewijanie na nim listy programów.

Co prawda, aby cieszyć się naprawdę z tej aplikacji musimy posiadać iPhone 3Gs, bowiem mała ilość pamięci jest zauważalna na starszych iPhoneach i działa to niezbyt pewnie i płynnie.

Wojciech dydymus DydymskiAutor |2010-04-20T12:44:59+01:0020 kwietnia 2010 12:44|Kategorie: Aplikacje, Apple, Artykuły, iPhone, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Gimex 20 kwietnia 2010 w 11:53 - Odpowiedz

  Autor na racje to jest zamaskowany iPhone 4 który został

  ukradziony programiscie Apple, i Apple potwierdziło to

  prosząc o zwrot skradzionego iPhone…

 2. bhd 20 kwietnia 2010 w 13:53 - Odpowiedz

  Niech autor poprawi razacy blad. Nie Flesh a Flash

 3. MD 20 kwietnia 2010 w 15:27 - Odpowiedz

  Co za analfabeta po podstawówce to pisał? plastykowa!!!! Co to za słowo????

 4. pomidor 21 kwietnia 2010 w 09:13 - Odpowiedz

  hej … autor ma racje jailbreak to jest to bite SMS gniecie

  wszystko…pozdro, bhd i MD czepiać się psich ogonów 🙂

 5. ropuch 21 kwietnia 2010 w 09:15 - Odpowiedz

  juz widze cene tego iPka 5 tysi jak nic…

 6. pajac 21 kwietnia 2010 w 09:16 - Odpowiedz

  Polecam Cloudbrowser rewelacja!!!!

 7. erf 22 listopada 2010 w 08:31 - Odpowiedz

  czy może ktoś napisać jave na iphona4?

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.