Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-Całkowicie nowy wygląd – co nowego w Android 12?

Całkowicie nowy wygląd – co nowego w Android 12?

Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano nową wersję Android 12 a także system Wear OS dla zegarków, który został stworzony wraz z Samsungiem

 

 

Nowy design

Specjalnie dla Android 12 i innych produktów, firma Google opracowała nowy styl – „Material You”, który pozwala dostosować wygląd, według własnych preferencji. Jest to największa aktualizacja projektu systemu mobilnego od lat.

 

2019452

 

Główne założenie „Material You” polega na tym, że każda osoba ma swoje upodobania i nie powinna dostosowywać się do produktu, więc produkt musi się do niego dostosowywać. Dlatego, każdy użytkownik ma możliwość dostosowania palety kolorów, która będzie stosowana nie tylko w systemie i markowych aplikacjach Google, ale także w innych aplikacjach. Prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, zanim zewnętrzni programiści dostosują się do nowej możliwości systemu operacyjnego.

 

2019451

 

Konfiguracja działa  maksymalnie prosto, jak to możliwe. Można nie wybierać ręcznie preferowanych kolorów, tylko po prostu ustawić swoje ulubione zdjęcie jako tapetę, a sam system wybierze niezbędną paletę.

W Android 12 zwrócono też szczególną uwagę na animacje – stały się one płynniejsze i bardziej żywe. Na przykład, jeśli nacisnąć przycisk odblokowania smartfona, ekran zacznie się delikatnie wypełniać kolorem po prawej stronie, od lokalizacji przycisku.

 

 

Zmieniono również wygląd panelu powiadomień. Pojawiło się więcej opcji grupowania, a przyciski szybkich ustawień stały się większe i bardziej informacyjne

 

 

Nie zapomniano też o bezpieczeństwie. W systemie można teraz wyświetlić historię dostępu aplikacji do lokalizacji, kamery i innych funkcji.

2019455

2019456

 

Jeśli smartfon korzysta z mikrofonu lub aparatu w danym momencie, w prawym górnym rogu pojawi się mały wskaźnik. Dostęp do funkcji smartfona można szybko zablokować bezpośrednio z powiadomień.

2019454

Otwarta wersja beta Android 12 jest już dostępna dla smartfonów Pixel, Xiaomi, OPPO, OnePlus, ASUS, ZTE, Realme, Vivo, Tcl, Sharp i Techo.

 

 

Wear OS wraz z Samsungiem

Google zdecydowało się współpracować z Samsungiem, aby wspólnie opracować system operacyjny smartwatcha, oznacza to, że Galaxy Watch będzie odtąd działał na systemie Wear OS, zamiast Tizen. Firmy skupiły się na tym, aby zegarek działał szybciej, wolniej się rozładowywał i stał się bardziej wygodniejszy w korzystaniu.

2019457 2019458

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.