Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7-Android pozwoli wygodniej logować się na strony internetowe

Android pozwoli wygodniej logować się na strony internetowe

Android otrzymał certyfikat FIDO 2. Dla użytkowników tego systemu operacyjnego pracujących na wersji 7 lub wyższej, będzie dostępna możliwość autoryzacji bez użycia hasła.

System Android już wcześniej otrzymał certyfikat FIDO, który pozwalał zalogować się do aplikacji przy użyciu zaawansowanych metod sprawdzania (np. odcisk palca). Certyfikat FIDO 2 likwiduje jeden z najbardziej uciążliwych problemów użytkowników systemu Android. Do tej pory wejście do systemu za pomocą przeglądarki  potrzebowało podania hasła i loginu, za każdym razem. Od tego momentu będzie  wygodniejsze. Do tej pory jedyną możliwością ominięcia konieczności wpisywania za każdym razem danych do logowania, było korzystanie z menedżerów haseł. Teraz pojawi się możliwość logowania się za pomocą kodu PIN lub specjalnego wzorca.

Jeden z pierwszych telefonów wspierających tę technologię to Samsung Galaxy S10, który  otrzymał certyfikat FIDO dzięki nowoczesnemu czytniku linii papilarnych.

Certyfikat FIDO Alliance nie tylko ułatwia życie użytkownikom internetu na smartfonach, ale również zadba o ich bezpieczeństwo.

Galaxy S10 jest pierwszym na świecie smartfonem, który jest zgodny z wymaganiami bezpieczeństwa FIDO. Pozostaje mieć nadzieję, że w tą stronę pójdą inne firmy sprzętu mobilnego, dzięki czemu uda się znaleźć  środek pomiędzy wygodnym korzystaniem z aplikacji i  wysokim poziomem bezpieczeństwa.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.