Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony-Google szykuje się do produkcji własnych procesorów

Google szykuje się do produkcji własnych procesorów

Do grona pracowników działu mobilnego Google dołączył nowy, ważny członek – Manu Gulati, zatrudniony w Apple jako główny architekt układów scalonych przez ostatnie osiem lat. To oznacza, że wyszukiwarkowy gigant może zacząć umieszczać swoje własne procesory w przyszłych wydaniach smartfonów linii Pixel.


Smartfony Google Pixel

Obecnie Pixele od Google działają w oparciu o popularne układy Snapdragon firmy Qualcomm. Gigant z Mountain View najprawdopodobniej w przyszłości samodzielnie zajmie się przygotowaniem tych podzespołów. Kolejnym dowodem na to jest wiele ofert pracy dotyczących produkcji procesorów publikowanych ostatnio przez Google.

Obecnie wśród najważniejszych dostawców mobilnych chipów znajdują się Qualcomm i MediaTek. Huawei, Samsung i Apple od dłuższego czasu korzystają z układów własnej produkcji; niedawno dołączyło do nich także Xiaomi z procesorem Pinecone S1.

Źródło: theverge.com

TomaszAutor |2017-06-15T08:55:06+02:0015 czerwca 2017 08:55|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.