Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy-Google rezygnuje z Projektu Ara, nie będzie modułowych smartfonów tej firmy

Google rezygnuje z Projektu Ara, nie będzie modułowych smartfonów tej firmy

Portal Reuters donosi, że amerykańska firma zawiesiła właśnie prace nad projektem Ara, który miał być pomysłem na modułowe smartfony z wymiennymi częściami. Google nie komentuje swojego działania.

Decyzja przedsiębiorstwa jest sprzeczna z tym, co firma głosiła jeszcze w maju. Na swojej konferencji zapowiedziała, że jeszcze tej jesieni na rynku pojawi się edycja deweloperska produktu.


Wciąż możliwe jest jednak, że projekt wejdzie w życie. Pewien wtajemniczony człowiek twierdzi, że mimo że Google nie zaprezentuje własnego smartfona, zrobi to być może któryś ze wspólników firmy.

Jak mówi analityk TECHnalysis Research, Bob O’Donnell, smartfony modułowe mogą być rozwiązaniem dla przedłużenia żywotności urządzenia oraz redukcji elektrośmieci, jednak ich produkcja jest kosztowna, a doczepiane moduły nierzadko sprawiają, że całość wygląda niezgrabnie i jest nieporęczna. Dodaje również, że decyzja Google wcale go nie zaskoczyła.

Na oficjalnej stronie produktu widnieje jednak jeszcze informacja o tym, że jesienią pojawi się edycja deweloperska. Celem projektu miało być stworzenie smartfona, którego użytkownik mógłby łatwo modyfikować przez dodanie dodatkowej baterii, aparatu, głośników itp. Jak miało to wyglądać, możecie sprawdzić na poniższym filmie.

Źródło: uk.reuters.com

paulina

Autor |2016-09-02T18:34:07+02:002 września 2016 18:34|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Tery 3 września 2016 w 03:27 - Odpowiedz

    I dobrze niech się zajmują poprawianiem andka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.