Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7-Android 7.0 Nougat już jest

Android 7.0 Nougat już jest

Od wczoraj Google dostarcza najnowszej wersji Androida dla następujących urządzeń: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C i General mobile 4G (Android One).

Aktualizacja przynosi wiele nowych usprawnień, wśród których jest możliwość lepszego dostosowania telefonu do indywidualnych potrzeb m.in. dzięki Szybkim ustawieniom, które dają łatwy dostęp do często używanych funkcji. W najnowszej wersji systemu można umieścić kafelki w miejscu przez siebie wybranym.

Android 7.0 Nougat
Android 7.0 Nougat

Kolejną nowością jest wsparcie dla ustawień regionalnych, które przyda się np. osobom wielojęzycznym. Chodzi mianowicie o to, że teraz wyszukiwarki internetowe pokażą wyniki w każdym z wybranych języków.

Przydatną funkcją na pewno okaże się Multi window, która pozwoli na jednoczesne uruchomienie dwóch aplikacji. Rozmiary okien można łatwo zmienić. Ciekawa wydaje się też możliwość bezpośredniej odpowiedzi na powiadomienia bez konieczności otwierania aplikacji. Przełączanie między dwoma ostatnio używanymi apkami stanie się wygodniejsze, bo trzeba tylko dotknąć je dwa razy w pasku nawigacyjnym.


Android 7.0 wspiera też interfejs programowania grafiki 3D Vulkan oraz mobilną platformę VR od Google – Daydream. O innych nowościach tej wersji systemu dowiedzieć możecie się z artykułu Android N – co już wiemy o 7.0

Źródło: android.googleblog.com

paulinaAutor |2016-08-23T10:26:47+02:0023 sierpnia 2016 10:26|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

  1. mac 23 sierpnia 2016 w 09:45 - Odpowiedz

    No i co z tego, skoro dzięki beznadziejnemu modelowi Zdradoida 3/4 urządzeń (albo i więcej) aktualizacji nie zobaczy! Światu gratulujemy Booble’a!

  2. MrDead 23 sierpnia 2016 w 10:53 - Odpowiedz

    A mi andek lata 🙂 odkad mam stara dobrą Lumie1020 to androida za zadne skarby swiata nie chce widziec 🙂 czekam tylko na godnego nastepce mojego 🙂 moze sie doczekam surface phone 🙂 a andka chocby mi dawali za darmo to bym nie chciał 🙂 na chwile obecna to WP albo IOS 🙂

  3. tradycjonalista 23 sierpnia 2016 w 21:36 - Odpowiedz

    nowe opcje się nieźle zapowiadają, ale ja nie lubię takich zmian, się trzeba przestawiać za każdym razem -,- poza tym mam telefon od operatora, więc sobie trochu poczekam.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.