Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Brexit a rynek smartfonów

Brexit a rynek smartfonów

Dzisiaj rano świat obiegła wieść o bądź co bądź zaskakującym wyniku brytyjskiego referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej. 51,9% obywateli zagłosowało przeciwko, wobec czego rozpocznie się proces wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Taki ruch będzie mieć wpływ na praktycznie wszystkie dziedziny życia w Zjednoczonym Królestwie, jak i w Europie – efekty poczuje również rynek elektroniki.


Włodarze LG i Samsunga przewidują, że trend spadku sprzedaży ich urządzeń w Europie będzie jeszcze bardziej widoczny po dzisiejszym głosowaniu. Mimo że żadna z tych koreańskich firm nie ma obiektów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii (Samsung produkuje urządzenia w Polsce, Słowacji i na Węgrzech, LG zaś tylko w naszym kraju), zapowiada się, że zmiany w kosztach importu i wysokości ceł będą skutkować wyższymi cenami. To oczywiście przełoży się na spadek sprzedaży. Dodatkowo funt brytyjski drastycznie spada na wartości, co również przyczynić się ma do kosztów dóbr w Wielkiej Brytanii.

Samsung rozważa relokację swojego europejskiego biura z Londynu do innego miejsca na Starym Kontynencie. Spośród innych firm również Acer obawia się o spadek popytu w Europie – dyrektor Jason Chen mówi, że wahania w kursach walut i obniżone zaufanie klientów będą głównymi powodami, lecz nie wiadomo jeszcze, jak bardzo znaczącymi.

Źródło: pocketnow.com

paulinaAutor |2016-06-24T16:28:49+02:0024 czerwca 2016 16:28|Kategorie: Android, Newsy, Rynek|Tagi: |3 komentarze

3 komentarze

  1. Tes 24 czerwca 2016 w 14:59 - Odpowiedz

    News na czasie. Brawo!!

  2. K 25 czerwca 2016 w 07:46 - Odpowiedz

    Prawdę pisząc to produkty Samsunga i LG nie są u nas produkowane tylko składane z części które są produkowane nie u nas. Tak obchodzi się cło, które trzeba by było zapłacić gdyby produkty były importowane do Unii. Podobnie jest z ubraniami – szyje się je tam gdzie jest najtaniej a u nas przyszywa się guziki i towar tym sposobem pochodzi z Polski.

  3. ss 25 czerwca 2016 w 11:44 - Odpowiedz

    stop eurokomunioe ! POLExit czas zacząć

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.