Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy, Targi i konferencje-IFA 2015 – BMW ConnectedDrive w Berlinie

IFA 2015 – BMW ConnectedDrive w Berlinie

Na wystawie IFA 2015 w Berlinie (4-9 września 2015), jednej z największych na świecie wystaw elektroniki konsumenckiej i domowej, BMW prezentuje nowe rozwiązania dla samochodu „connected”.


nteligentne aplikacje do obsługi systemów domowych – wprost z pokładu BMW i3

Na tegorocznej wystawie IFA jedną z najważniejszych prezentacji marki jest funkcja sterowania dla urządzeń w domu. Służą do tego dwie aplikacje – Smart Home produkcji Deutsche Telekom bazująca na systemie operacyjnym aplikacja SmartThings firmowana przez Samsunga. Obie można zintegrować z systemem operacyjnym BMW i3 (lub każdego innego modelu BMW wyposażonego w opcję BMW ConnectedDrive services). BMW prezentuje obie aplikacje jako światową premierę, podkreślając tym samym swą elastyczność w łączeniu aplikacji powstałych i sterowanych w ramach dwóch najważniejszych mobilnych systemów świata. Obie aplikacje pozwalają sterować domowymi funkcjami – jak np. ogrzewaniem, pozwalają też skontrolować stan okien, drzwi, zamków, tryb pracy alarmu, obie też przekazują do użytkownika alerty o awariach czy przeniknięciu do wnętrza domy intruzów (ptaki, zwierzęta etc.). Podobnie jak aplikacje „wydłużonych wiadomości” opracowana przez n-tv (kolejna nowość), aplikacjami tymi można sterować za pośrednictwem kontrolera iDrive z wizualizacją na wyświetlaczu kontrolnym.


Nowe akcesoria i błyskawiczne innowacje

Aplikacja GoPro do sterowania małymi, trwałymi kamerami GoPro może być kontrolowana także ze środka samochodu BMW, co można obejrzeć na stoisku GoPro (Hala 3.2/201). W ofercie Original BMW Accessories dostępne są natomiast uchwyty i systemy mocowania zaprojektowane specjalnie dla kamer GoPro do montażu w samochodach BMW. Dzięki nim zyskujemy pewność doskonałych ujęć i nagrań nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach – choćby na torach wyścigowych.


Imponujące tempo, w jakim BMW tworzy inteligentne rozwiązania w odpowiedzi na innowacje w przemyśle rozrywkowym i elektronicznym, zyskuje potwierdzenie choćby w możliwości wykorzystywania smartwatcha Samsung Galaxy Gear S2 do sterowania funkcjami BMW i3. Użytkownicy mogą na własnym nadgarstku obserwować np. postęp ładowania akumulatora czy sprawdzać zasięg samochodu – powiązanie z samochodem następuje za pośrednictwem aplikacji BMW i Remote.


Innowacyjnymi modelami BMW i3 oraz i8 można wirtualnie pojeździć na stoisku Samsunga (CityCube, Hala B/101) dzięki okularom cyfrowym Samsung Gear VR Innovator Edition S6, które zapewniają szokująco realistyczne doznania jak zza kierownicy elektrycznego auta premium czy innowacyjnego supersportowego samochodu hybrydowego plug-in.


Interfejs BMW otwiera dostęp do wielkiej liczby aplikacji

BMW wyprzedziło cały świat w udostępnianiu nowym i innowacyjnym aplikacjom trzeciej strony dostępu do integracji w swych samochodach za pośrednictwem inteligentnego interfejsu. Obecnie BMW ConnectedDrive oferuje własny interfejs A4A (Apps for Automotive, Aplikacje dla motoryzacji), opracowany samodzielnie, który pozwala w każdej chwili doposażyć aktualne i przyszłe modele w najnowsze aplikacje. Dzięki temu modele BMW są wysoce elastyczne. Dowodem na sprawność tych przygotowań są usługi ConnectedDrive Services, które zapewniają najwyższej jakości connectivity i dostęp do takich usług, jak Online Entertainment, Internet czy informacja o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym (RTTI).

źródło: BMW

Kan


Autor |2015-09-07T17:09:51+02:007 września 2015 17:09|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.