Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Tablety-WhatsApp właśnie stał się najbezpieczniejszym komunikatorem na Androida

WhatsApp właśnie stał się najbezpieczniejszym komunikatorem na Androida

Mimo, że właścicielem WhatsAppa jest Facebook, zielony komunikator pozostawia go w tyle w kwestii bezpieczeństwa. Najnowsza aktualizacja aplikacji WhatsApp na Androida wnosi pełne szyfrowanie typu end-to-end, które zabezpiecza nasze wiadomości przed odczytem nawet ze strony NSA czy FBI.

WhatsApp

WhatsApp ma obecnie ponad 600 mln aktywnych użytkowników, i biorąc uwagę tak dużą bazę danych, aplikacja nie ma sobie równych pod względem bezpieczeństwa. Komunikator nawiązał współpracę z grupą Open Whisper Systems, aby wdrożyć w aplikacji pełne zyfrowanie danych end-to-end. Oznacza to, że do wiadomości mają dostęp wyłącznie użytkownicy, a nie WhatsApp. Co więcej, nie jest on w stanie odszyfrowywać treści wiadomości na żądanie sądu, NSA, FBI czy innych organów ścigania, które już skrytykowały to rozwiązanie.

Zmiany w WhatsAppie są wynikiem 6 miesięcznych prac nad systemem zabezpieczeń. Pełne szyfrowanie stosuje już kilka mniejszych komunikatorów, takich jak Cryptocat, Silent Text czy Telegram, ale jeszcze nigdy nie stosowano go na taką dużą skalę. Ciekawe, czy po decyzji WhatsAppa rozwiązanie to zyska na popularności.

Źródło: The Verge, PhoneArena

SewixAutor |2014-11-20T12:36:11+01:0020 listopada 2014 12:36|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.