Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy-Project Ara: działający prototyp telefonu z klocków zaprezentowany

Project Ara: działający prototyp telefonu z klocków zaprezentowany

Podczas konferencji dla deweloperów Google I/O mogliśmy zobaczyć pierwszy prototyp modułowego telefonu. Na nietuzinkowym smartfonie udało się uruchomić Androida, co spotkało się z żywiołowym aplauzem, choć nie obyło się bez wpadki.

Project Ara
Project Ara

Podczas konferencji nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele na temat samej słuchawki. Widać jednak, że Google zrobiło spore postępy w rozwoju projektu Ara a na urządzeniu niemal udało się uruchomić Androida. Niestety, system nie załadował się poprawnie. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie, około 4:50.

Paul Eremenko, szef projektu Ara, wskazał, że dużo pracy trzeba będzie włożyć jeszcze w design urządzenia, tak aby telefon nie był taki „cegłowaty”. Ara ma łączyć delikatne, eleganckie linie, z wyjątkową funkcjonalnością modułów. Google ogłosiło również specjalny konkurs dla deweloperów na opracowanie ciekawego modułu do smartfona. Nagrodą jest 100 000 dolarów.

Źróło: Mashable

Sewix

Autor |2014-06-28T00:01:49+02:0028 czerwca 2014 00:01|Kategorie: Android, Internet, Newsy|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. wiek 28 czerwca 2014 w 08:21 - Odpowiedz

  Czy jest sens pakować, pewnie duże finanse w coś co od tylu lat raczkuje a i inwestycja pewnie się nie zwróci.

 2. Aaaaa 28 czerwca 2014 w 12:55 - Odpowiedz

  wiek: trzeba uważać z używaniem słowa: „pewnie”. Kiedyś też myślano, że człowiek „pewnie” nigdy nie wzniesie się w powietrze.

  • wiek 28 czerwca 2014 w 16:23 - Odpowiedz

   masz rację, ale nagłą potrzebą „wręcz palącą” wg. mnie jest stworzenie baterii, która ładuje się np. w 10 min i wtedy nie trzeba by ich powiększać i tym samym telefonów ani ich wagi, proste.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.