Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Tablety-Google testuje nowego Gmaila

Google testuje nowego Gmaila

Według informacji podanych przez Geek.com, Google pracuje nad zupełnie nowym interfejsem swojej usługi pocztowej. Webowy Gmail ma zostać uproszczony i być bardziej podobny do aplikacji na urządzenia mobilne.


Ze screenshotów wynika, że nowy interfejs Gmaila został stworzony z myślą o responsywności. Oznacza to, że witryna będzie automatycznie pozycjonować elementy na ekranie, w zależności od rozmiaru wyświetlacza. Wygodnie skorzysta więc z niego zarówno osoba korzystająca z wielkiego monitora, jak i użytkownik tabletu.

Interfejs testowany teraz przez ekipę Google po lewej stronie zawiera wysuwany pasek menu, umożliwiający przejście między folderami czy skrzynkami pocztowymi. W dolnym prawym rogu znalazł się przycisk do szybkiego tworzenia nowej wiadomości e-mail a po prawej u góry można uruchomić komunikator Hangouts. W samym środku znalazły się najnowsze e-maile, które zajmują większą szerokość niż obecnie i pozwalają na lepszy podgląd tytułu czy zawartości wiadomości. Co dziwne, w układzie tym nie widać miejsca dla reklam Google Adsense, ale zapewne jeszcze ulegnie to zmianie.


Gwiazdki, oznaczające obecnie ważne wiadomości, zostały ostatecznie zastąpione przez pinezki. Co ciekawe, po kliknięciu na przełącznik z pinezką na niebieskim pasku wyszukiwania, wszystkie nasze oznaczone pinezką e-maile przejdą na sam szczyt listy wiadomości. W innym wypadku będą ułożone chronologicznie.

Jak podaje serwis Geek.com, data wprowadzenia przeprojektowanej wersji Gmaila nie jest jeszcze znana. Może to nastąpić podczas konferencji Google I/O 25 czerwca, ale do tego czasu interfejs może się jeszcze znacznie zmienić.

Autor |2014-05-12T14:24:29+02:0012 maja 2014 14:24|Kategorie: Android, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Tablety|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Mariusz 12 maja 2014 w 14:51 - Odpowiedz

    Ze screenshotów wynika, że oto nadchodzi kolejny produkt dla nowych pokoleń, które bez wirtualnych klocków i pełnej ingerencji w myślenie nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Windows 8 przywitał nas kolorowymi klockami dla dzieciaków, Gmail zamieni się w klocki, na koncie bankowym rysują mi kolorowe pastelowe słupki i diagramy, oraz wyskakuje obrazek słodkiej Pani, która oferuje kredyt. Hmm… czasami mi szkoda, że czasy windowsa 95 minęły. 😉

  2. tomcioZG 12 maja 2014 w 20:54 - Odpowiedz

    Tęsknisz za instalowaniem modemu przez 3 dni i 4 noce, dla którego sterownik 658kb ściągało się 18 minut a z przerwaniami walczyło aż do łez? To raczej sentyment 😉

  3. DRY 13 maja 2014 w 10:43 - Odpowiedz

    a może dzimejl by po testował prywatność dla odmiany?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.