Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka-Rekord Guinnessa: robot Lego układa kostkę Rubika w 3 sekundy

Rekord Guinnessa: robot Lego układa kostkę Rubika w 3 sekundy

Do wczoraj rekord świata w szybkości układania kostki Rubika wynosił 5,27 sekundy i został ustanowiony jesienią 2011 roku przez robota Lego o nazwie Cubestormer 2. Dzięki jego następcy, czas ten uległ drastycznemu skróceniu do 3,253 sekundy.


Robot, który jest trzecim w serii automatów przeznaczonych wyłącznie do rozwiązywania kostki Rubika, pracuje pod kontrolą 8-rdzeniowego Samsunga Galaxy S4. smartfon posiada 4 rdzenie ARM Cortex-A15 o wysokiej wydajności i 4 nieco słabsze Cortex-A7, wykorzystywane do uruchomienia robota, spośród których każdy zarządza swoim własnym siłownikiem z zestawu LEGO Mindstorms. W uproszczeniu, wykonana na zamówienie aplikacja na Androida, analizuje pozycję, w jakiej znajduje się kostka, tworzy niezbędne kroki do jej rozwiązania, a następnie instruuje robota, co ma robić.


Nowy rekord został ustanowiony dzięki dwóm inżynierom w Anglii, Davidowi Gilday’owi i Mike’owi Dobsonowi, którzy pracowali nad nim w wolnym czasie przez okres 18 miesięcy. Jakie są ich plany na przyszłość? Chyba można się tego spodziewać: „Naszym wielkim wyzwaniem jest teraz praca nad tym, by, jeśli to możliwe, uczynić robota jeszcze szybszym.”.

Oto, jak Cubestormer 3 układa kostkę rubika w 3,253 sekundy. Aby mieć punkt odniesienia, najlepszy czas uzyskany przez człowieka, wynosi 5,55 sekundy.

Źródło: Engadget, The Verge

SewixAutor |2014-03-16T21:28:13+01:0016 marca 2014 21:28|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.