Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Google: każdy nowy smartfon na Androidzie musi mieć KitKata

Google: każdy nowy smartfon na Androidzie musi mieć KitKata

Wyciekł nowy, interesujący dokument, adresowany przez zespół Google do firm produkujących smartfony z Androidem. Wynika z niej, że gigant z Mountain View chce zadbać o użytkowników i zapewnić im możliwość korzystania z jak najnowszej wersji swojego systemu. Skoro producenci się ociągają, Google chce ich do tego zmusić.


Wg dokumentu, wszystkie nowe telefony z Androidem, niezależnie czy chodzi o segment budżetowy, ze średniej czy wysokiej półki, powinny wchodzić na rynek z zainstalowanym najnowszym Androidem 4.4 KitKat. Jak podaje serwis Motorola i inni, przestrzegali prostej zasady – jeśli wypuszczasz smartfon, który ma dostęp do usług Google i sklepu Google Play, musi on obsługiwać najnowszą wersję Androida.”

W notatce, która wyciekła, czytamy: „Począwszy od lutego 2014 roku, Google nie będzie zgadzał się na dystrybucję GMS (Google Mobile Services – usługi Google, obejmujące m. in. Google Now, Google Maps czy sklep Google Play) na nowych telefonach z Androidem, które działają na starszych wersjach systemu.” Wynika z niej także, że klienci będą mieli 9 miesięcy na zakup nowego smartfona z najnowszym systemem od czasu oficjalnej prezentacji tej wersji.

Podejmując takie działania, Google chce przede wszystkim ograniczyć fragmentację ekosystemu Androida. Według najnowszych statystyk opublikowanych przez firmę, Jelly Bean wciąż jest najpopularniejszą wersją zielonego robota, KitKata ma niecałe 2% telefonów, a niektóre urządzenia wciąż korzystają z archaicznej wersji 2.1 Eclair. Google chce ponadto ułatwić przyswajalność KitKata, optymalizując go pod tanie smartfony z 2-rdzeniowymi procesorami i 512 MB pamięci RAM.


Źródło: KnowYourMobile, MobileBloom

SewixAutor |2014-02-17T23:10:08+02:0017 lutego 2014 23:10|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Camel 18 lutego 2014 w 10:37 - Odpowiedz

    I bardzo dobrze. Powinno być tak jak w iPhone’ach, że system w telefonie aktualizuje się wraz z pojawieniem się nowej wersji, no ale lepsze to niż nic. No bo co z tego, że mam smartfona na Androidzie i dostęp do sklepu Google, jak większość appek jest albo dostępna w starej wersji albo wcale. Choćby aplikacja Panoramy Firm, z której często korzystam. Musi być właściwie stale aktualizowana, nie tylko pod system, ale także ze względu na wyrastanie nowych miejsc i usług jak grzyby po deszczu. Gdyby musieli apkę aktualizować tylko pod jeden typ Androida i jeden typ iOSa szło by to szybciej i sprawniej. A i tak dają radę za co duży szacun.

  2. GoogleSroogle 18 lutego 2014 w 16:34 - Odpowiedz

    Taa google takie chętne do akutalizowania a ich flagowy telefon Google Galaxy Nexus z czystym androidem nie chcą zaktualizować do KitKata. Wkurza mnie to.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.