Jesteś tutaj:-, HTC, Newsy, Sprzęt, Telefony-HTC tłumaczy dlaczego nie wyda Androida ICS dla Desire HD

HTC tłumaczy dlaczego nie wyda Androida ICS dla Desire HD

Informacja o braku aktualizacji Ice Cream Sandwich dla telefonu HTC Desire HD odbiła się szerokim echem wśród użytkowników wyżej wymienionego smartphona. Było niezadowolenie, prośby i groźby. Dość powiedzieć, że na oficjalnym blogu HTC pod newsem mówiącym o tym jakie modele telefonów otrzymają ów update, pojawiło się ponad 7,5 tys. komentarzy. Większość z nich dotyczyła planów firmy względem modelu Desire HD.


Wobec takiego obrotu spraw HTC postanowiło wydać osobny komunikat wyjaśniający powody takiej decyzji. Otóż chodzi o zbyt małą pamięć wewnętrzną urządzenia, która wynosi zaledwie 1GB. Zbyt mała partycja systemowa nie byłaby w stanie pomieścić nowszej wersji Androida. Rozwiązaniem problemu mogłoby być partycjonowanie pamięci urządzenia jednak wiązałby się z nadpisaniem informacji a w konsekwencji utratą wszystkich danych użytkownika zapisanych w telefonie.

HTC zdaje sobie sprawę, że taka operacja mogłaby być zaakceptowana przez zaawansowanych użytkowników. Wystarczyłoby przerzucić dane z urządzenia na kartę pamięci a po wykonaniu aktualizacji z powrotem do telefonu jednak dla większości laików będzie to czarną magią. Firma zastanawiała się również nad zmniejszeniem ogólnej wielkości nowego oprogramowania tak by pomieścić go na jednej partycji, jednak negatywnie odbiłoby się to na niektórych funkcjach telefonu. Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętym podejściem HTC aktualizacja urządzenia ma sens tylko wtedy kiedy poprawi to ogólną wygodę użytkowania urządzenia. W przypadku update’u Desire HD do Ice Cream Sandwich ten komfort mógłby ulec pogorszeniu.

Źródło: phonearena.com

Kamil KawczyńskiAutor |2012-07-30T14:13:09+02:0030 lipca 2012 14:13|Kategorie: Android, HTC, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. patryk123 30 lipca 2012 w 12:26 - Odpowiedz

  Najpierw, robią coś co ma 1 gb . Później wielki problem że im nie wejdzie i myślą że ktoś będzie zadowolony .

  • tom 30 lipca 2012 w 13:54 - Odpowiedz

   Storage1

   Internal phone storage:
   1.5 GB

   Żadne 1gb – 1gb jest dostępny dla użytkownika resztę zajmuje system.

  • patryk123 30 lipca 2012 w 14:21 - Odpowiedz

   tak czy siak i tak nei wejdzie.

  • ferdar 30 lipca 2012 w 14:48 - Odpowiedz

   Pewnie na upartego by wcisnęli tylko że wtedy użytkownik dostałby telefon bez pamięci :lol

 2. tom 30 lipca 2012 w 18:28 - Odpowiedz

  Nie ma to jak 2 debili których podciera jeszcze mamusia.

 3. JarKen 30 lipca 2012 w 19:59 - Odpowiedz

  WTF?!?
  Desire HD 1.5 GB; 768 MB RAM
  Sensation 1 GB, 768 MB RAM
  Bez jaj.
  BTW: HTC powinno produkować smarty z dużą pamięcią wbudowaną od dawna, a nie dopiero od serii One.

 4. Blom 1 sierpnia 2012 w 22:06 - Odpowiedz

  [quote] Rozwiązaniem problemu mogłoby być partycjonowanie pamięci urządzenia jednak wiązałby się z nadpisaniem informacji a w konsekwencji utratą wszystkich danych użytkownika zapisanych w telefonie. [/quote] Mają rozwiązanie to dlaczego nie ma aktualizacji? Mierne tłumaczenia. Komfort pracy mógłby spaść? A może by tak zoptymalizować soft a nie walić w niego śmieci bez opamiętania? ICS przecież chodzi na znacznie słabszych telefonach niż DHD.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.