Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonów są zwykle małymi urządzeniami a tymczasem Looxcie, który dostaliśmy do testów jest całkiem spora. Urządzenie to kryje jednak w sobie bardzo interesującą funkcję, która wyróżnia je spośród szeregu innych gadżetów dostępnych na rynku.
Looxcie to oprócz słuchawki miniaturowa kamera bezprzewodowa z wewnętrzną pamięci. Samo urządzenie małe nie jest – Looxcie waży 22 g a jego długość to ponad 8 cm. Wbudowana bateria o pojemności 365 mAh wystarcza na ok 6 godzin rozmów. Pamięć testowanego modelu wynosiła 4GB co wystarcza na nagrania od 2 do 10 godzin nagrania.

Looxcie: słuchawki i miniaturowa kamera bezprzewodowa
Looxcie nakłada się na ucho podobnie jak słuchawki bluetooth. Wyposażony jest we wkładkę douszną w kilku rozmiarach oraz dwa pałąki na ucho. Mimo tego urządzenie, dzięki swojej stosunkowo dużej wadze, nie trzyma się tak dobrze ucha jakbyśmy tego oczekiwali. W trakcie testów kilkukrotnie spadało i dopiero dobre wyregulowanie pałąka oraz dobranie odpowiedniej wkładki poprawiło nieco ten problem. Looxcie nie pozwala nam na regulację osi kamery i w efekcie nagrany obraz jest nieco obrócony.
Najwyższa rozdzielczość w jakiej nagrywany jest film to 640×480 przy 30 FPS. Jakość obrazu jest zadowalająca. Podłączenie Looxcie do komputera kabelkiem microUSB pozwala skopiować filmy tak jak z pendrive’a.

Looxcie: akcesoria
Wraz z urządzeniem uzyskujemy dostęp do kilku interesujących aplikacji na smartfony, które rozszerzają funkcjonalność Looxcie.
Looxcie Moments to aplikacja pozwalająca nagrywać wszystko to co widzimy. Jeżeli nagle zdarzy się coś nieoczekiwanego co chcemy uwiecznić wystarczy wcisnąć przycisk i ostatnie 30 sekund filmu zostanie zapisane i wysłane do Internetu. W tym trybie długość nagrywania jest „nieograniczona” – starsze nagrania zostaną automatycznie skasowane w momencie braku pamięci.
LooxcieCam to z kolei aplikacja do kontroli pracy kamery przy pomocy telefonu komórkowego. Oferuje ona podgląd obrazu oraz kontrolę nad parametrami nagrywania.
Looxcie Live to z kolei usługa pozwalająca streamować obraz na żywo do innych użytkowników aplikacji. Docelowo ma zostać wprowadzona także usługa streamingu na stronę www oraz archiwizacji nagrań.
Aplikacje są Looxcie są kompatybilne z platformami iOS i Android, komunikują się z kamerką przez bluetooth 2.1 a w przypadku przesyłania danych do internetu korzystają z połączenia sieciowego naszego telefonu.
Oprócz wersji mobilnych dostępna jest także aplikacja desktopowa dla Windows i Mac, dzięki które możemy przekonwertować nagrania zrobione w trybie Looxcie Moments (nie są one bowiem od razu kompatybilne) i automatycznie zgrać je na komputer. Aplikacja pozwala nam także na update firmware’u urządzenia.
Warto wymienić także szereg akcesoriów, które rozszerzają możliwości zastosowania Looxcie. W internetowym sklepie producenta znajdziemy m.in. uchwyty na kask, uchwyt rowerowy, uchwyt na szybę, dodatkowe obiektywy (makro i szerokokątne) oraz statywy.
Marcin Horecki
Sprzęt do testów dostarczył Importer Kontel-Telekom www.kontel.pl
Słuchawka zę szpiegującym oczkiem