Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Fragmentacja wśród wersji Androida jest problemem

Fragmentacja wśród wersji Androida jest problemem

Wraz z nadejściem Androida 4.0 Ice Cream Sandwich miał zostać rozwiązany problem fragmentacji systemu oraz ujednolicenie wersji dla smartfonów i tabletów. Po czterech miesiącach od startu ICS nic takiego się nie stało, mało tego w lecie możemy zobaczyć nową wersję Androida.

Rok 2011 to start wersji 2.3 Gingerbread i objęcie przez nią pozycji lidera wśród urządzeń na systemie Android, tak widzimy to poniżej:


Wiele urządzeń, które zobaczyliśmy na MWC wystartuje lub już wystartowało z właśnie Androidem 2.3 Gingerbread. Ciekawostkę widzimy na kolejnym wykresie:


Z wykresu wynika, że miesiące powolny spadek fragmentacji jest niwelowany przez nagły skok – ogłoszenie i wypuszczenie nowego urządzenia, co zwiększa liczbę systemów, których chcemy się z rynku pozbyć.
Niestety dopóki ICs na dobre nie zagości na naszych urządzeniach, Gingerbread będzie dominował w roku 2012 wśród urządzeń mobilnych.
Jakby tego było mało w lecie możemy zobaczyć kolejną wersję Android 5.0 Jelly Bean, co znowu zwiększy fragmentację.

źródło: bgr.com

Pozdrawiam
Jarosław ŚwierczewskiAutor |2012-03-02T16:29:57+01:002 marca 2012 16:29|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. kaz 4 marca 2012 w 07:24 - Odpowiedz

    To wszystko jest za prędkie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.