Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Codziennie aktywowanych jest 700 000 urządzeń na systemie Android

Codziennie aktywowanych jest 700 000 urządzeń na systemie Android

Oficjalne źródło podaje, że codziennie aktywowanych jest 700 tysięcy urządzeń na systemie Android, co to za źródło i co znaczy „aktywowanych” w dalszej części wiadomości.

Wybaczcie to tabloidowe zagranie, ale i jedna i druga kwestia wymaga szerszego wyjaśnienia.

Andy Rubin zwany też ojcem Androida, współzałożyciel i były CEO Danger Inc i Android Inc, a obecnie Starszy Vice Prezes działu urządzeń mobilnych w Google poinformował na swoim profilu w Google + o osiągnięciu pułapu 700 000 aktywacji urządzeń z Androidem dziennie.

  • W maju 2011 notowano takich aktywacji 400 000,
  • w czerwcu 500 000,
  • w Lipcu 550 000,
  • na chwilę obecną jest to 700 000 aktywacji dziennie.


Co dokładnie Andy rozumie przez słowo aktywacja?

Oddaję głos panu Rubin: „…dla tych, którzy zastanawiają się, liczymy każde urządzenie tylko jeden raz (nie liczymy urządzeń ponownie sprzedanych), a przez słowo 'aktywacja’ rozumiemy to, że idziecie do sklepu, kupujecie urządzenie i podłączacie się do sieci internetowej przez subskrypcję do usługi bezprzewodowej.

Mimo, że nie został osiągnięty pułap miliona, który pojawiał się wcześniej w przewidywaniach, to liczba 700 000 jest imponująca.

źródło: google +

JarKen

Autor |2011-12-21T15:05:56+01:0021 grudnia 2011 15:05|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. goec 21 grudnia 2011 w 15:07 - Odpowiedz

    a aktywowanych będzie jeszcze więcej. za chwilę będą w sieci tylko telefony oparte na iOs i andro głównie oraz jakieś szczątkowe symbiany, bady itd. Smartfony zwyczajnie przypadły ludziom do gustu, ale to nic dziwnego. Tak jak kiedyś komputery, później lapsy, netbooki, taby na najważniejszych systemach. Teraz taki rozwój widać w telefonii, ale czy nie chcemy pobawić się multimedialnie z naszym telefonem a takich apek artystycznych jest tysiące, korzystać z worda za pare dolców, ulepszać telefon z poziomu softu niekoniecznie brandowego, płącić za parking z mPay, albo bilet czy zwyczajnie mieć lepszy dostęp do neta ? No i tak to sie wszystko kreci, a że liczby oszałamijące…nic panie nie zrobisz !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.