Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Telefony-Mozilla udostępnia Firefox 4 dla Androida- wideo

Mozilla udostępnia Firefox 4 dla Androida- wideo


Organizacja non profit, Mozilla przedstawiła finalną wersję ognistego lista dla telefonów z Androidem. Użytkownicy platformy Google mają możliwość korzystania z przeglądarki Firefox 4, która według twórców jest 3x szybsza od domyślnej mobilnej przeglądarki Androida.

Firefox 4 w wersji mobilnej jest tak samo intuicyjny jak wersja desktopowa programu. Użytkownicy otrzymują możliwość korzystania z funkcji kart, w tym z wczytywania stron w tle w kartach. Miłym dodatkiem jest możliwość zapisywania stron w pliku PDF, czy też dzielenia się nimi poprzez serwisy społecznościowe, w tym Twitter, Facebook.

Firefox 4 pozwala na instalację dodatków, w tym Adblock, czy też Firefox Sync, Jeśli korzystacie z desktopowej wersji Firefox ostatni z dodatków pozwoli na synchronizację historii, haseł, zakładek, otwartych kart na wszystkich urządzeniach, w tym mobilnych jak i desktopowych.

Poniżej lista zmian w nowym Firefox dla Andorid oraz Maemo:

Usprawniony interfejs

 • Najważniejsza jest treść: funkcje takie jak karty, dodawanie do zakładek jednym dotknięciem i znikające, gdy nie używane przyciski nawigacji pomagają użytkownikom skupić się na odwiedzanych stronach.

Więcej przeglądania, mniej pisania

 • Inteligentny ekran: pisz mniej dzięki łatwemu dostępowi do historii, zakładek i otwartych kart.
 • Zapisz jako PDF: zachowaj ważne strony, np. wskazówki dojazdu czy karte pokładową, aby móc wyświetlić je w trybie offline.
 • Podziel się stroną: dziel się stronami przy pomocy e-maila, Facebooka, Twittera, Czytnika Google i innych.
 • Dodaj wyszukiwarkę: dostosuj swoją listę wyszukiwarek.

Poufna i bezpieczna synchronizacja

 • Synchronizacja: korzystaj z dostępu do historii inteligentnego paska adresu, zakładek, otwartych kart, haseł, danych formularzy na różnych komputerach i urządzeniach przenośnych z wykorzystaniem bezpiecznego, obustronnego szyfrowania.

Dostosowywanie

 • Firefox oferuje użytkownikom tysiące sposobów na dostosowanie funkcji i wyglądu przy pomocy dodatków.

Nowoczesne narzędzia dla twórców stron:

 • Firefox ulepsza obsługę technologii jak CSS, Canvas i SVG, by umożliwić programistom tworzenie pasjonujących stron internetowych.
 • Obsługa HTML5 w Firefoksie dla systemów Android i Maemo wykorzystuje wyszukiwanie uwzględniające lokalizację, orientację urządzenia, akcelerometr, powiadomienia i inne.
 • Silnik JavaScriptu zawiera nowy kompilator JägerMonkey JIT wraz z ulepszonym interpreterem TraceMonkey JIT i SpiderMonkey, by strony ładowały się szybciej i aplikacje oraz gry internetowe miały lepszą wydajność.

Czekamy na Wasze wrażenia z użytkowania aplikacji. Dla nas Firefox 4 jest najszybszą mobilną przeglądarką dla Android, nieporównywalną z wersją beta programu.

Źródło:

Mozilla, Własne

Opracował:

Kamil Bąkowski

Obserwuj mnie w serwisie Twitter, Blip




Autor |2011-03-30T08:16:24+02:0030 marca 2011 08:16|Kategorie: Android, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Immanuel 30 marca 2011 w 13:38 - Odpowiedz

  Wreszcie! Pierwsze wrażenie – bardzo dobre, zabieram się do testowania

 2. a3e 30 marca 2011 w 15:26 - Odpowiedz

  Hmm Sciagnelem i przetestowalem tez z Sync i musze powiedziec ze jakos do dupy to cale dziadoswo chodzi -.- zacina sie i przy ladowaniu strony z pixli zmienia sie w strone… sync praktycznie wogule. Dolphin HD jest narazie mojim faworytem…

  • KamilBakowski 31 marca 2011 w 06:18 - Odpowiedz

   U mnie nie mam większych problemów z Firefox 4, ale tą wersją finalną. Co do Dolphin HD świetna przeglądarka, tylko interfejs jakoś nie przypadł mi do gustu…

 3. nn 30 marca 2011 w 20:34 - Odpowiedz

  Jak można tak schrzanić tak dobrą markę jaką kiedyś był Firefox… Dolphin HD jest dużo lepszy… jednak po ostatniej aktualizacji, to Opera Mobile totalnie wymiata!

 4. dosia. 31 marca 2011 w 06:22 - Odpowiedz

  Co zrobić dy zapomniało się hasła na wiadomości, odblokować nie można;/ proszę o pomoc.
  z góry dzięki.

 5. fuck 31 marca 2011 w 11:57 - Odpowiedz

  w angroid market niema :/

 6. osazbok 31 marca 2011 w 12:21 - Odpowiedz

  Mam ten telefon od 2 lat jestem bardzo zadowolony.Bateria super zadnyhc problemów.Upadł mi wiele razy i dziaął bez problemu.Polecam ten model

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile