Podczas Posiedzenia Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych wyłoniono nowe władze organizacji. Prezesem Rady Fundacji został Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska, firmy będącej częścią Nokii.

Ten wybór to dla mnie wyróżnienie, a zarazem wyzwanie. Przez 16 lat Fundacja uczyniła wiele dobrego dla integracji przemysłu z polską nauką oraz rozwoju nauki w zakresie telekomunikacji i technik multimedialnych – tak na Politechnice Warszawskiej, jak i innych uczelniach. Dziś, gdy mamy do czynienia z burzliwymi zmianami technologicznymi oraz potrzebą wzmocnienia innowacyjnego rozwoju polskiej gospodarki, zadaniem Fundacji jest jeszcze bardziej aktywne działanie w tym zakresie” – powiedział Andrzej Dulka.

 Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska
Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska

Istniejąca od 2000 roku Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej to branżowa organizacja powołana przez przedstawicieli kluczowych firm z sektora telekomunikacji. Fundacja aktywnie wspiera rozwój edukacji w obszarze telekomunikacji i technik multimedialnych, m.in. przyznając stypendia studentom i młodym naukowcom. Pomogła wyposażyć kilkanaście laboratoriów badawczych i dydaktycznych (m.in. radiokomunikacyjne, technik multimedialnych i techniki antenowej), zorganizowała też trzynaście edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych.

Andrzej Dulka z branżą telekomunikacyjną związany jest od ponad 20 lat. W 2006 roku został prezesem firmy Alcatel-Lucent w Polsce. Obronił pracę doktorską z zakresu automatyki przemysłowej, posiada także dyplom MBA. Aktywnie działa w wielu stowarzyszeniach branżowych, m.in. jako prezes Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji oraz Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. W 2010 roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

źródło: Nokia

Kan