Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt-Alcatel-Lucent zwiększa przepustowość Internetu do 400 Gb/s

Alcatel-Lucent zwiększa przepustowość Internetu do 400 Gb/s

Firma Alcatel-Lucent otworzyła drogę do nowych aplikacji i usług internetowych, wprowadzając technologię uznaną za klucz do zwiększenia pojemności i szybkości oraz zmniejszenia natłoku w sieci WWW.

Alcatel-Lucent zaprezentował układ scalony nowej generacji, który radykalnie zwiększa możliwości infrastruktury niezbędnej do korzystania z nowych, bogatszych usług online, takich jak wideokonferencje o jakości odpowiadającej telewizji HD czy nowe aplikacje biznesowe i profesjonalne.

Nowy układ scalony, oznaczony „FP3”, eliminuje wąskie gardła w sieci, które dotychczas uniemożliwiały wdrażanie takich usług, dzięki czemu umożliwia radykalne zwiększenie przepustowości, podwyższenie szybkości transmisji oraz usprawnienie ruchu. Równocześnie nowy układ pozwala na zmniejszenie zużycia energii przez sieci nawet o 50% w porównaniu z analogicznymi układami używanymi dotąd.

Nowy procesor Alcatel-Lucent FP3 umożliwia dostosowywanie pojemności i wydajności sieci do zróżnicowanych potrzeb, zapewniając bezproblemowe dostarczanie szerokopasmowych usług rozrywkowych, usług komunikacji biznesowej i publicznych usług elektronicznych. Nowy system, działający z szybkością 400 Gb/s (w skrócie 400G), stanowi rozwinięcie obecnie oferowanej przez Alcatel-Lucent technologii drugiej generacji, która zapewnia szybkość 100G, najwyższą jak dotąd na świecie.

Procesor FP3 nie tylko oferuje czterokrotnie wyższą wydajność w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami uznawanymi za najlepsze w branży, lecz także przyczynia się do zmniejszenia szkodliwego wpływu sieci IP na środowisko, gdyż pozwala zmniejszyć zużycie prądu nawet o 50% oraz zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca w obiektach usługodawcy nawet o 30%.

Procesor FP3 został opracowany w dziale IP firmy Alcatel-Lucent, który osiągnął w 2010 r. przychody na poziomie 1,46 mln EUR, co stanowi wzrost o ponad 24% w porównaniu z rokiem 2009.

źródło: Alcatel-Lucent

Kan

Autor |2011-07-04T17:01:17+02:004 lipca 2011 17:01|Kategorie: Alcatel, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. sebi997 5 lipca 2011 w 07:17 - Odpowiedz

    Dla nas takie predkosci to ciagle s/f 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile