Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Solidigm prezentuje dysk SSD PCIe 4.0 Solidigm™ P41 Plus

Solidigm prezentuje dysk SSD PCIe 4.0 Solidigm™ P41 Plus

Firma Solidigm przedstawia Solidigm™ P41 Plus, pierwszy dysk SSD pod własną marką od czasu założenia firmy w grudniu 2021 r. P41 Plus to innowacyjny produkt przystępny cenowo, korzystający z interfejsu PCIe 4.0 i zapewniający użytkownikom komputerów osobistych pozytywne doświadczenia w codziennym użytku – także pod względem wydajności i wykorzystania przez graczy.

Dysk Solidigm P41 Plus z prędkością odczytu sekwencyjnego do 4125 MB/s jest przełomem w zakresie opłacalności – z interfejsem PCIe 4.0 zapewnia doskonałe osiągi w cenie, która nie obciąży budżetu zwykłych użytkowników komputerów.
Model Solidigm P41 Plus bazuje na 144-warstwowych pamięciach 3D NAND i jest dostępny w formacie M.2 2280. Występuje w trzech wersjach pojemnościowych: 512GB, 1TB i 2TB. W celu zaspokojenia zapotrzebowania producentów OEM, dysk jest również dostępny w wariantach 2230 i 2242.

Podkreślając swoje dążenie do zdobycia mocnej pozycji w kategorii dysków SSD, spółka Solidigm zainwestowała w oprogramowanie dyskowe, które pozwala zmaksymalizować wrażenia użytkownika. W efekcie prezentuje Solidigm Synergy™, opcjonalny pakiet, który obejmuje zarówno sterownik dysku, jak i aplikację dla systemu Windows z narzędziami do monitorowania stanu dysku. Sterownik dysku Solidigm Storage Driver obsługuje buforowanie zarządzane w komputerze hosta poprzez monitorowanie schematów użytkowania w celu identyfikacji danych o wysokim priorytecie i przechowywania najważniejszych pozycji w pamięci podręcznej, aby umożliwić szybsze odczyty danych w miarę zapełniania się dysku. Oprogramowanie Solidigm Synergy można pobrać za darmo na stronie solidigm.com.

 

P41 Plus 2

 

„Niezależnie od tego, czy gramy w najnowsze gry na PC, kierujemy firmą, czy edytujemy rodzinne zdjęcia, Solidigm P41 Plus zapewnia niezbędną wydajność dla użytkowników końcowych w wyjątkowo niskiej cenie” – mówi Sanjay Talreja, dyrektor generalny grupy ds. produktów i rozwiązań dla klientów. „Oparty o innowacyjne oprogramowanie, Solidigm P41 Plus to unikalne połączenie niskiej ceny i wysokich osiągów wraz z oprogramowaniem wspomagającym UX” – dodaje.

 

Jako pierwszy produkt sygnowany samodzielnie logo Solidigm™, P41 Plus jest wyrazem oddania marki realizacji obranej misji zapewnienia klientom dostępu do najlepszych na rynku nośników danych, w tym dysków SSD dla klientów indywidualnych, chmur obliczeniowych i centrów danych.

Ponadto Solidigm bierze udział w targach Flash Memory Summit, które odbywają się w dniach 2-4 sierpnia w Santa Clara w Kalifornii, gdzie zaprezentowało swoje innowacyjne rozwiązania. Webinaria na temat P41 odbędą się z kolei w następujących terminach:

  • Ameryka Północna: środa, 24 sierpnia 2022, 19:30 CET.
  • Europa: środa, 24 sierpnia 2022, 17:00 CET.

 

Autor |2022-08-03T09:34:02+02:003 sierpnia 2022 09:00|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.