Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung wprowadza do sprzedaży SSD NVMe 980 PRO Heatsink

Samsung wprowadza do sprzedaży SSD NVMe 980 PRO Heatsink

Samsung wprowadza do sprzedaży dyski NVMe 980 PRO with Heatsink z wbudowanym radiatorem, które sprawdzą się idealnie jako rozszerzenie pamięci np. w konsolach Playstation 5. Pod względem wydajności, nowe wersje dysków nie różnią się niczym od modelu bez radiatora, a więc zaoferują do 7000 Mb/s sekwencyjnego odczytu i 5100 MB/s sekwencyjnego zapisu. Zmianie uległy wymiary zewnętrzne nośnika, które wynoszą teraz 24 x 80 x 8,6 mm zamiast 22 x 80 x 4 mm.

MZ V8P1T0CW 001 Front Black

Wprowadzenie nowego modelu wyposażonego w dodatkowe pasywne chłodzenie, podyktowane było potrzebą dostarczenia bardzo szybkich dysków SSD opartych o PCIe 4.0, które zapewnią bardzo dobrą kulturę pracy w konsolach i komputerach gamingowych. Nowy model jest m.in. kompatybilny z najnowszymi konsolami od Sony. Z uwagi na to, że slot na rozszerzenie pamięci w Playstation 5 jest niewielki i zakłada montaż dysków nie „wyższych” niż 11,25 mm, budowa 980 PRO with Heatsink musiała być również kompaktowa. Co ważne, 980 PRO with Heatsink może być też z powodzeniem montowany w laptopach, gdzie standardowy slot na dyski NVMe wynosi 8,8 mm wysokości.

MZ V8P1T0CW 004 R Perspective with Label Black

Mała ilość miejsca wewnątrz konsol nowej generacji i współczesnych laptopów, była jednym z powodów opracowania dysku z radiatorem, który charakteryzowałby się lepszymi parametrami odprowadzania ciepła. Wewnętrzne testy, z wykorzystaniem najnowszych konsol od Sony, przeprowadzone przez firmę Samsung, wskazały że dysk 980 PRO with Heatsink osiąga temperatury nawet o 21℃ niższe niż nośniki pozbawione dodatkowego chłodzenia. Dzięki temu nie ma tu mowy o sytuacji, w której wydajności dysku byłaby zmniejszona z uwagi na przegrzanie (Thermal Throttling). Dysk z dodatkowym radiatorem działa też średnio o 8 proc. szybciej i gwarantuje cichszą pracę całej konsoli. Wykorzystanie kontrolera 8nm Elpis Controller ogranicza także zużycie energii w porównaniu do dysku bez radiatora.

Nowe modele będą dostępne w dwóch wersjach o pojemności 1TB i 2TB, co zagwarantuje graczom wystarczającą ilość miejsca na next-genowe tytuły gier. Sugerowana cena to 1099 zł za model 1TB i 1999 zł za model 2TB. Więcej informacji na samsung.com/pl/memory-storage.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.