Jesteś tutaj:-, Finanse, Gry, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt-Acer najlepszy na rynku monitorów

Acer najlepszy na rynku monitorów

Firma Acer odnotowuje w Polsce rekordowe wyniki sprzedaży monitorów. W trzecim kwartale 2020 roku producent dostarczył na polski rynek ponad 55 tys. urządzeń tego typu i poprawił swoje wyniki o prawie 132 procent – wynika z danych zebranych przez firmę Context.

Zdalne nauczanie w szkołach i na wyższych uczelniach oraz praca zdalna tysięcy firm przyczyniły się do wyraźnych wzrostów sprzedaży w całej branży sprzętu komputerowego. Pandemia COVID-19 sprawiła, że Polacy kupują więcej laptopów, desktopów i innych akcesoriów komputerowych. Nie inaczej jest również z monitorami. W trzecim kwartale 2020 roku rynek tych urządzeń wzrósł w naszym kraju o ponad 27 procent. Dobre wyniki odnotowują wszyscy producenci, ale na krajowym rynku zdecydowanie wyróżnia się w tej kategorii marka Acer.

 

– Pandemia łagodnie obeszła się z firmami z branży komputerowej. Sekret sukcesu Acer i rekordowych wyników sprzedaży tkwi głównie w jakości monitorów, a także w skutecznym zarządzaniu produktem – mówi Piotr Nowok, Product Manager w Acer Polska. W naszej ofercie znajdują się monitory przeznaczone dla różnych kategorii odbiorców: modele biurowe, dla użytkowników domowych, a także dla graczy. Monitory Acer trafiają więc do bardzo szerokiego grona klientów – dodaje.

 

Ważnym czynnikiem, który zagwarantował firmie tak dobre wyniki sprzedaży, jest również cena monitorów. Na polskim rynku, szczególnie teraz, w warunkach niepewnej sytuacji ekonomicznej, ma ona decydujące znaczenie.

 

– Monitory Acer mogą się pochwalić najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W Polsce jest to wartość szczególnie wysoko oceniana przez klientów, a Acer oferuje dobrą jakość i wysokie parametry techniczne monitorów w bardzo atrakcyjnych cenach. Odpowiedzią rynku jest wyraźny wzrost sprzedaży – komentuje Piotr Nowok.

 

W trzecim kwartale 2020 roku Acer wprowadził na rynek 55 tys. monitorów. Tym samym firma odnotowała, w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r., zwiększenie sprzedaży o 131,79 procent – wynika z danych firmy analitycznej Context.

 

– Panująca pandemia wyraźnie zwiększyła wielkość rynku monitorów w 2020 roku, ale spodziewamy się, że w przyszłym roku sytuacja ulegnie stabilizacji i pod względem ilości sprzedanych urządzeń utrzyma się na poziomie zbliżonym do obecnego. Naszą ambicją jest umocnienie w kolejnym roku dwucyfrowego udziału Acer w polskim rynku monitorów – podsumowuje Piotr Nowok.Autor |2020-12-02T11:45:47+02:002 grudnia 2020 11:45|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Finanse, Gry, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.