Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-MediaTek SoC Helio P60 – więcej energii do smartfonów i dostęp do sztucznej inteligencji

MediaTek SoC Helio P60 – więcej energii do smartfonów i dostęp do sztucznej inteligencji

Pierwszy chipset z platformą sztucznej inteligencji (SI) firmy MediaTek obsługuje najnowsze rozwiązania SI, zaawansowaną obróbkę zdjęć i zapewnia większą wydajność w jednym, mocnym, wydajnym energetycznie produkcie. Na chipsecie znajdują się także modem 4G LTE WorldMode, dual 4G VoLTE i rozwiązanie anteny smart TAS 2.0

Firma MediaTek zaprezentowała dzisiaj komponent typu system-on-chip (SoC) MediaTek Helio P60, czyli pierwszą platformę SoC z wielordzeniowym rozwiązaniem przetwarzania sztucznej inteligencji (tzw. mobilne APU) i technologią sztucznej inteligencji (SI) NeuroPilot MediaTek. Zestaw procesorów Arm Cortex A73 i A53 zapewnia do 70% więcej wydajności CPU w porównaniu do modeli Helio P23 i Helio P30, a także do 70% więcej wydajności GPU. Stworzony przy wykorzystaniu nowej technologii 12nm FinFET chipset MediaTek Helio P60 jest źródłem ogromnej wydajności energetycznej, co z kolei wydłuża życie baterii.

Wykorzystując nasze doświadczenie w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nowy chipset MediaTek Helio P60 wprowadza zupełnie nowy poziom oczekiwań co do smartfonów – skomentował TL Lee, dyrektor oddziału komunikacji bezprzewodowej w firmie MediaTek. – Dzięki połączeniu mocy i wydajności z jednostką przetwarzania zbudowaną specjalnie pod kątem sztucznej inteligencji chipset MediaTek Helio P60 zapewnia konsumentom takie ważne funkcje, jak wykrywanie twarzy przez głębokie uczenie się, identyfikację przedmiotów i miejsc, płynność w grach i lepsze funkcje aparatów. Nowy chipset daje wszystkim dostęp do świetnych urządzeń w przystępniejszych cenach” – dodał dyrektor.

Chipset MediaTek Helio P60 zbudowany jest z czterech procesorów Arm A73 2.0 GHz i czterech Arm A53 2.0 GHz w systemie ośmiordzeniowym – w konfiguracji big. LITTLE. To urządzenie typu SoC produkowane jest w procesie TSMC 12nm i jest najbardziej wydajnym energetycznie procesorem SoC firmy MediaTek w serii Helio P. W porównaniu do poprzedniej generacji procesora w serii Helio P Helio P23 nowy MediaTek Helio P60 jest ogólnie bardziej wydajny energetycznie nawet do 12%, natomiast przy najbardziej wymagających grach procesor zapewnia aż o 25% mniejsze zużycie energii. Dzięki temu użytkownicy mogą grać jeszcze dłużej. Chipset zarządzany jest przez rozwiązanie technologiczne MediaTek CorePilot 4.0, które zapewnia zarządzanie ciepłem, monitorowanie doświadczeń użytkownika oraz zarządzanie energią Energy Aware Scheduling (EAS). Dlatego też chipset może optymalizować wydajność procesorów i regulować zużycie energii na potrzeby zrównoważonego korzystania nawet w najbardziej intensywnych zastosowaniach.

Chipset MediaTek Helio 60 umożliwia wkroczenie technologii SI NeuroPilot firmy MediaTek do samego serca smartfonów. Architektura SI w płynny sposób obejmuje elementy CPU, GPU i Mobile APU w SoC w celu maksymalizacji wydajności i jak najlepszego wykorzystania energii. Dzięki wydajności energetycznej dwukrotnie większej niż w rozwiązaniach GPU wielordzeniowe rozwiązanie APU chipsetu MediaTek Helio P60 zapewnia niezrównaną wydajność energetyczną i najlepszą w klasie wydajność 280 GMAC/s.

Rozwiązanie NeuroPilot SDK firmy MediaTek na chipsecie P60 kompatybilne jest z oprogramowaniem Google Android Neural Networks API (Android NNAPI) i obsługuje także najpopularniejsze rozwiązania sztucznej inteligencji, w tym TensorFlow, TF Lite, Caffe i Caffe2. Dlatego też deweloperzy mogą znacznie łatwiej i szybciej wprowadzać innowacyjne rozwiązania SI na rynki. Współpracując ze standardem Open Neural Network Exchange (ONNX), firma MediaTek opracowuje umożliwienie obsługi ONNX na chipsecie już w drugim kwartale roku 2018. Dzięki temu deweloperzy będą mieli jeszcze większą elastyczność w projektowaniu zastosowań na bazie sztucznej inteligencji.

W porównaniu do poprzednich chipsetów w serii Helio P rozwiązanie MediaTek Helio P60 wyposażone w trzy procesory przetwarzania obrazu sygnałowego (ISP) zwiększa wydajność energetyczną przez zużywanie do 18% mniej energii przy korzystaniu z dwóch soczewek w aparatach. Przez połączenie przełomowej technologii aparatów Helio P60 z potężnym elementem Mobile APU użytkownicy mogą w pełni korzystać z urządzeń wzbogaconych o zastosowanie SI w aplikacjach z zastosowaniami takimi, jak upiększanie w czasie rzeczywistym, nowatorskie filtry w czasie rzeczywistym, akceleracja AR/MR, ulepszenia zdjęć, a także podgląd filmów w czasie rzeczywistym i nie tylko.

Na chipsecie MediaTek Helio P60 znajdują się także modem 4G LTE WorldMode, dual 4G VoLTE i rozwiązanie anteny smart TAS 2.0, które zapewniają konsumentom płynną łączność na skalę globalną. Przez wypracowanie równowagi między mocą a wydajnością chipset MediaTek Helio P60 da producentom możliwości wprowadzania na rynek potężniejszych, bardziej niezawodnych smartfonów klasy średniej z rozwiązaniami smart.

Smartphony wykorzystujące chipset MediaTek Helio P60 dostępne będą na całym świecie już na początku drugiego kwartału roku 2018. Więcej informacji na temat najnowszego chipsetu można znaleźć na stronie MediaTek Helio P60.

Źródło: MediaTek Inc.Autor |2018-02-26T16:39:56+02:0026 lutego 2018 16:39|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.