Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Jak technologia TCL Mini LED nowej generacji wpływa na jakość obrazu?

Jak technologia TCL Mini LED nowej generacji wpływa na jakość obrazu?

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie, wprowadza na rynek modele wyposażone w najnowszą generację autorskiej technologii TCL Mini LED. TCL jako pierwsza marka na rynku zaoferowała to rozwiązanie w kategorii telewizorów i konsekwentnie udoskonala je technologicznie w swoich modelach. Dzięki rozszerzeniu segmentu modeli Mini LED o najnowsze serie C93 i C83, producent znacząco zwiększył asortyment premium w swojej ofercie. W jaki sposób technologia ta wpływa na jakość obrazu w telewizorach i co to oznacza dla użytkowników?

TCL już w 2019 roku postawił na rozwój diody Mini LED w swoich telewizorach i przedstawił światu pierwszy na świecie model wyposażony w matrycę tej klasy. W jaki sposób diody Mini LED wpływają na jakość obrazu? Mini LED to unikalna technologia podświetlania, dzięki której możliwe jest dostarczenie lepszej jasności, jednolitości i kontrastu emitowanego obrazu. Z kolei najnowsze ekrany z diodami nowej generacji to przede wszystkim ultraprecyzyjna kontrola światła, ulepszone podświetlenie oraz dopracowana czerń.

TCL jest pionierem technologii Mini LED, która stworzona została w oparciu o pięć głównych komponentów: przetwarzanie obrazu, podświetlenie Mini LED, panel VA LCD z warstwą QLED oraz powłokę antyrefleksyjną. Dzięki nim możliwe jest odtwarzanie klarownego, dynamicznego i ostrego obrazu o wysokim natężeniu kolorów, ulepszonym kontraście, a także z szerszym kątem widzenia i bez odbić.

 

Co oferuje użytkownikom najnowsza generacja TCL Mini LED?

TCL w nowej generacji Mini LED wprowadził szereg ulepszeń, które dostępne są w najnowszych modelach z podświetleniem wykonanym w tej technice, czyli C83 i C93. Dla użytkownika oznaczają one poprawę jasności, kontrastu, podświetlania, kątów widzenia i odbić ekranu. Jest to możliwe dzięki m.in. szczytowej jasności osiągającej 2500 nitów (w serii C93), 16-bitowej zmiany poziomu światła, natywnego kontrastu 7000:1, głębszej czerni, a także tysięcom stref podświetlenia.

 

Mini LED OD5, czyli jeszcze lepszy kontrast, jasność i jednorodność obrazu

TCL opracował także wariant OD5 dla najnowszej generacji Mini LED, zastosowany w nowej serii telewizorów C93. Oznacza on zmniejszenie odległości między podświetleniem a wyświetlaczem LCD do 5 mm, czyli tzw. odległość optyczną 5 mm (OD5). Mini LED OD5 zapewnia użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia wizualne dzięki wysokiemu i precyzyjnemu kontrastowi, wysokiej jasności i lepszej jednorodności obrazu.

 

Najnowsza generacja telewizorów Mini LED to przede wszystkim jakość obrazu, która może swobodnie konkurować z innymi modelami Mini LED czy OLED. Przewaga Mini LED ukryta jest w detalach, a te dzięki nawet 2000 stref podświetlenia, jasności osiągającej 2500 nitów czy kontrastowi natywnemu 7000:1 są doskonale widoczne na ekranach, szczególnie w premierowym C93. Dodatkowo, w najnowszej generacji telewizorów z Mini LED dostajemy jeszcze szerszy kąt widzenia, warstwę pochłaniającą odbicia światła, głębszą czerń i bardzo szybką reakcję podświetlenia na ruch oraz wysoką jednorodność dla gradacji szarości, co znacznie poprawia jakość oglądanych filmów czy gier – podsumowuje Marek Maciejewski, Product Development Director Europe w TCL.

 

Technologia TCL Mini LED w nowych seriach telewizorów

Tegoroczny flagowiec TCL, czyli seria C93, to konkurent dla wszystkich telewizorów Mini LED, a także popularnych OLED-ów. Wszystko dzięki pokaźnej liczbie stref podświetlenia, sięgającej w większych modelach prawie 2000 oraz doskonałemu kontrastowi i dostarczanej jasności obrazu dzięki technologiom 4K HDR Premium 2500, podświetleniu Mini LED OD5 czy 144 Hz Motion Clarity Pro.

Seria C83 z kolei to pierwsze na świecie telewizory QLED z Google TV i technologią Mini LED. Na wyposażeniu modeli tej serii znalazły się m.in. podświetlenie Mini LED najnowszej generacji, 4K HDR Premium 1500 oraz 144Hz Motion Clarity Pro.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.