Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Motorola TALKABOUT T82 i T82 Extreme – krótkofalówki dla miłośników przygód

Motorola TALKABOUT T82 i T82 Extreme – krótkofalówki dla miłośników przygód

Motorola Solutions wprowadziła na polski rynek nowe radiotelefony dla poszukiwaczy przygód i entuzjastów sportów ekstremalnych. Modele Motorola TALKABOUT T82 i TALKABOUT T82 Extreme posiadają wiele funkcji pozwalających na bardziej efektywną komunikację z przyjaciółmi m.in. podczas jazdy na nartach, wspinaczki lub w trakcie wspólnych wycieczek pieszych lub rowerowych. Nowe radiotelefony pracują w paśmie PMR446 więc używanie ich nie wymaga pozwoleń. Będą więc uzupełnieniem różnego typu wypraw, zapewniając uczestnikom niezawodną łączność i większe bezpieczeństwo.

zestawienie wersji Extreme

zestawienie wersji Extreme

TALKABOUT T82 i TALKABOUT T82 Extreme zaprojektowano z dbałością o szczegóły. Nowoczesny wygląd idzie w parze z niewielkimi wymiarami oraz ergonomicznym kształtem dopasowanym do dłoni. Waga radiotelefonu z klipsem i akumulatorem wynosi jedynie 197 g. Urządzenia mogą współpracować z innymi krótkofalówkami pracującymi na tych samych, bezpłatnych częstotliwościach PMR446. Co więcej, podążając za nową regulacją prawną dotyczącą pasma PMR446, urządzenia TALKABOUT udostępniają osiem dodatkowych kanałów* − dzięki czemu jest ich łącznie 16 (zamiast 8 kanałów w poprzednich modelach). Dla większej prywatności skorzystać można ze 121 kodów przypadających na każdy kanał. Całość zapewnia doskonałą jakość sygnału i zasięg nawet do 10 km (uzależniony od terenu i warunków).

Motorola T82 Extreme Quad

Motorola T82 Extreme Quad

W obu modelach Motorola Solutions zastosowała nowy wyświetlacz LED, na którym prezentowane są wyłącznie podświetlone ikony oraz cyfry, adekwatne do wykorzystywanej w danym momencie funkcji. Są one widoczne tylko podczas transmisji głosu lub obsługi menu. Gdy radiotelefon przechodzi w stan czuwania, symbole na wyświetlaczu zostają wygaszone. Zdaniem producenta, brak tradycyjnego podświetlenia całego ekranu przekłada się na większą czytelność prezentowanych komunikatów, bardziej intuicyjną obsługę radiotelefonu oraz zwiększa żywotność akumulatorów.

Motorola T82 Extreme RSM

Motorola T82 Extreme RSM

Prawdziwą gratką dla miłośników sportów wodnych oraz zimowych wypraw będzie fakt, że radiotelefony TALKABOUT T82 oraz TALKABOUT T82 Extreme są odporne na zachlapania. Pierwszy z nich posiada stopień ochrony IPx2, drugi natomiast zapewnia ochronę na poziomie IPx4. Oznacza to, że T82 Extreme jest odporny na działanie deszczu, śniegu i innych warunków pogodowych, dzięki czemu komunikacja podczas aktywnego wypoczynku będzie możliwa niezależnie od aury.

Motorla T82 Extreme

Motorla T82 Extreme

W urządzeniach dodano nową funkcję „Easy pairing” – dedykowany przycisk umożliwiający jednoczesne i szybkie zaprogramowanie wszystkich używanych radiotelefonów na ten sam kanał i kod transmisyjny. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym obsługę radiotelefonów T82 i T82 Extreme jest funkcja iVOX/VOX, która po wykryciu głosu automatycznie uruchamia mikrofon i transmisję, bez konieczności używania przycisku PTT (push to talk). Motorola Solutions zapewniła możliwość ustawienia czułości, dzięki czemu nawet w hałaśliwym otoczeniu radiotelefony reagują jedynie na głos użytkownika. Funkcja iVOX/VOX doskonale sprawdzi się np. na stokach narciarskich, podczas wycieczek rowerowych, na stromym górskim szlaku, czyli wtedy, gdy mamy zajęte dłonie.

Radiotelefony TALKABOUT T82 oraz TALKABOUT T82 Extreme posiadają również wbudowaną latarkę LED. Do jej obsługi służy przycisk na lewej bocznej ściance urządzenia. Podręczna latarka pomoże np. odczytać mapę, sprawdzić najbliższe otoczenie lub zasygnalizować położenie użytkownika. Kolejnym udogodnieniem przekładającym się na bezpieczeństwo jest funkcja alarmu. Uruchamia się ją poprzez 3 sekundowe przytrzymanie przycisku alarmowego. Rozlega się wówczas głośny sygnał dźwiękowy i automatycznie uruchomia nadawanie w trybie głośnomówiącym (iVOX), co ułatwia wezwanie przyjaciół oraz sprowadzenie pomocy.

Radiotelefony TALKABOUT T82 i T82 Extreme zostały wyposażone w akumulatory NiMH o pojemności 800mAh. Opcjonalnie można dokupić większy akumulator 1300mAh. Przy standardowym użytkowaniu (cykl 5/5/90) pierwszy z nich zapewnia pracę radiotelefonu do 18 godzin, a większy do 26 godzin. Do obu modeli Motorola Solutions dołącza ładowarkę sieciową z rozgałęzionym przewodem micro USB, która umożliwia ładowanie dwóch radiotelefonów jednocześnie. Za źródło energii może posłużyć komputer lub powerbank.

Radiotelefony TALKABOUT Motorola T82 Extreme są dostępne w trzech wariantach:

  • T82 Extreme składa się z 2 radiotelefonów T82 Extreme, 2 zestawów słuchawkowych z mikrofonem na pałąku (z funkcją VOX), 2 smyczy, 2 klipsów do paska, 2 akumulatorów NiMH, 1 ładowarki z 2 wtykami USB, zbiorczego futerału, 16 naklejek do personalizacji oraz dokumentacji,
  • T82 Extreme Quad składa się z 4 radiotelefonów T82 Extreme, 4 zestawów słuchawkowych z mikrofonem na pałąku (z funkcją VOX), 4 smyczy, 4 klipsów do paska, 4 akumulatorów NiMH, 2 ładowarek z 2 wtykami USB, zbiorczego futerału, 32 naklejek do personalizacji oraz dokumentacji,
  • T82 Extreme RSM składa się z 2 radiotelefonów T82 Extreme, 2 zdalnych mikrofonogłośników RSM (tzw. „gruszki”), 2 smyczy, 2 klipsów do paska, 2 akumulatorów NiMH, 1 ładowarki z 2 wtykami USB, zbiorczego futerału, 16 naklejek do personalizacji oraz dokumentacji.

Model TALKABOUT T82 obecnie występuje w jednym zestawie, w skład którego wchodzi: 2 x radiotelefon T82, 2 x klips do paska, 2 x akumulator NiMH, ładowarka z 2 wtykami USB, 16 naklejek do personalizacji oraz dokumentacja.

Radiotelefony już trafiły do sprzedaży w Polsce i są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Aksel Sp. z o.o.

* kanały od 9 do 16 powinny być użytkowane tylko w krajach, w których są dozwolone przez prawo

źródło: Aksel



Autor |2018-02-23T17:19:36+02:0023 lutego 2018 17:19|Kategorie: Motorola, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.