Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-MWC 2018: Archos PicoWAN – start sieci dedykowanej dla urządzeń IoT

MWC 2018: Archos PicoWAN – start sieci dedykowanej dla urządzeń IoT

Po dwóch latach prac badawczych i rozwojowych, ARCHOS udostępnia pierwsze w pełni funkcjonalne bramki PicoWAN. Jeszcze w tym kwartale we Francji wystartuje sieć składająca się z 5000 punktów dostępowych, która do końca roku obejmie kolejne 15 000 bramek.

PicoWAN to autorskie rozwiązanie firmy ARCHOS stworzone z myślą o budowie niskokosztowej infrastruktury IoT (tzw. internetu rzeczy). Sieć PicoWAN wykorzystuje dwukierunkową komunikację bezprzewodową pomiędzy bramką a podłączonymi do niej urządzeniami IoT. Oparte na chipsecie LoRa bramki mogą współpracować z dedykowanymi sensorami PicoWAN oraz zapewniają dobry zasięgi sieci wewnątrz budynków.

ARCHOS PicoWAN zastosowanie

ARCHOS PicoWAN zastosowanie

Bramki sieci PicoWAN zużywają bardzo mało energii elektrycznej i mają formę inteligentnych przejściówek (smart plug) podłączanych do gniazdka elektrycznego, które można kontrolować komendami głosowymi. Łączą się one z urządzeniami IoT w paśmie 868 MHz – niezależnie od tego wyposażone są również w moduły Wi-Fi oraz Ethernet. Idea stojąca za siecią PicoWAN to dostarczenie klientom biznesowym prostej w konfiguracji, niedrogiej w utrzymaniu i niezawodnej infrastruktury dla rozwiązań IoT. Sieć będzie można kontrolować i monitorować za pośrednictwem chmurowego systemu zarządzania.

ARCHOS PicoWAN schemat dzialania

ARCHOS PicoWAN schemat dzialania

Planowane rozmieszczenie 20000 punktów dostępowych PicoWAN we Francji do końca 2018 roku wpisuje się w plan budowy przez firmę ARCHOS niezależnej, globalnej sieci LPWAN. Ekosystem dedykowanych urządzeń IoT dla sieci PicoWAN obejmie m.in.: czujniki temperatury, wilgotności, CO2 oraz ruchu. Sensory będą wyposażone w baterie o 5-letniej żywotności. ARCHOS planuje udostępnienie kodów źródłowych poprzez dedykowany serwis WWW, co pozwoli niezależnym deweloperom opracować własne, kompatybilne z siecią PicoWAN urządzenia IoT.

Koszt licencji za korzystanie z sieci PicoWAN dla firm wyniesie zaledwie 1 Euro rocznie za podłączone urządzenie. Cena jednej bramki to 20 Euro. W celu promocji sieci PicoWAN na targach MWC 2018, firma ARCHOS zamierza rozdać obecnym na miejscu deweloperom 1000 bramek, w postaci testowych zestawów startowych.

źródło: ArchosAutor |2018-02-23T19:12:13+02:0023 lutego 2018 19:11|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.