Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony-EVX-5300 i EVX-531: nowe cyfrowe radiotelefony eVerge

EVX-5300 i EVX-531: nowe cyfrowe radiotelefony eVerge

Firma Vertex Standard wprowadza do sprzedaży serię radiotelefonów cyfrowych eVerge™, kontynuując tradycję opracowywania naziemnych radiotelefonów mobilnych (LMR). Nowa rodzina radiotelefonów cyfrowych eVerge obejmuje terminale przenośne EVX-530, terminale przewoźne EVX-5300/5400 oraz repeater EVX-R70, które razem tworzą kompletny system cyfrowy. Nowe urządzenia mogą współpracować z istniejącymi urządzeniami analogowymi, co ułatwia przejście z systemu analogowego na cyfrowy. Radiotelefony eVerge™ to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, w tym firm z sektora przemysłowego, oraz instytucji, które używają podstawowych radiotelefonów dwukierunkowych do komunikacji głosowej i chciałyby skorzystać na lepszej jakości audio, szerszym zasięgu i większej prywatności bez wyższych wydatków na sprzęt.

EVX-5300
EVX-5300

Przegląd oferty radiotelefonów cyfrowych eVerge:

Radiotelefony eVerge pozwalają na łatwe i efektywne przejście z systemu analogowego na cyfrowy, ponieważ mogą działać w obu trybach. Dzięki temu migracja użytkowników może przebiegać w tempie najlepiej dostosowanym do potrzeb funkcjonalnych i finansowych organizacji.

EVX-531
EVX-531

Nowe radiotelefony zaprojektowano tak, aby umożliwić klientom korzystanie z cyfrowego protokołu TDMA (Time Division Multiple Access), który optymalizuje moc nadajników i efektywność wykorzystania spektrum. Protokół TDMA jest zgodny ze standardem DMR (Digital Mobile Radio) Warstwy 2, więc radiotelefony eVerge™ są kompatybilne z ponad 74 proc. terminali cyfrowych używanych na całym świecie. TDMA maksymalizuje też liczbę użytkowników, podwajając przepustowość jednego kanału częstotliwości i pozwalając na prowadzenie dwóch rozmów jednocześnie bez wykupywania dodatkowych licencji albo zmiany pasma.

Radiotelefony eVerge™ z serii przenośnej EVX-530 i przewoźnej EVX-5300/5400 są niewielkie, a jednocześnie oferują więcej elastyczności i funkcji, które zapewniają efektywniejszą komunikację, m.in.:

 • Wyższa jakość połączeń w porównaniu z urządzeniami analogowymi. Sygnały cyfrowe eliminują zakłócenia statyczne i interferencję, zapewniając wysoką jakość głosu na dłuższych dystansach. Radiotelefony eVerge są również wyposażone w technologię wokodera AMBE+2, która zwiększa jakość dźwięku w hałaśliwych środowiskach.
 • Zwiększone możliwości zarządzania połączeniami pozwalają kontrolować, kto słyszy transmisje w kanale. Technologia cyfrowa umożliwia nawiązywanie bezpośrednich połączeń z określonymi osobami albo grupami osób bez przeszkadzania innym. Wiadomości tekstowe umożliwiają komunikację, kiedy użytkownicy nie mogą swobodnie rozmawiać, a także dokumentowanie konwersacji radiowych.
 • Większy stopień prywatności podczas pracy w trybie cyfrowym bez dodatkowego sprzętu szyfrującego. Transmisję słyszą tylko zamierzeni odbiorcy, a jakość głosu nie ulega pogorszeniu, jak to często bywa w przypadku szyfrowania sygnału analogowego.
 • Do kluczowych cech serii EVX-530 należy czas pracy na zasilaniu bateryjnym dłuższy nawet o 40 proc. (w trybie cyfrowym), uszczelnienie klasy IP 57, które pozwala na zanurzenie urządzenia na 30 minut w słodkiej wodzie o głębokości 1 metr. Dodatkowo, wszystkie modele z serii eVerge oferują kompletny pakiet środków bezpieczeństwa: uruchamianie alarmu jednym przyciskiem, zabezpieczenie samotnych pracowników (alarm zgłaszany w przypadku braku odpowiedzi na okresowy sygnał) oraz unikatowy, opracowany przez Vertex Standard system ARTS.
 • Monitoring Auto Range Transpond System (ARTS), dzięki któremu użytkownicy zawsze znają status połączenia z innymi radiotelefonami obsługującymi ARTS. Rodzina eVerge oferuje również system ARTS II, działający zarówno w trybie cyfrowym, jak i analogowym, który alarmuje użytkowników, że znaleźli się poza zasięgiem komunikacji.

źródło: Vertex Standard

KanAutor |2013-05-16T06:26:22+02:0016 maja 2013 06:26|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

 1. marzenka 16 maja 2013 w 12:09 - Odpowiedz

  Napiszcie lepiej na jakim pasmie dziala Lub wartosc w MHZ

 2. tt 16 maja 2013 w 14:01 - Odpowiedz

  na paśmie UHF

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.