Jesteś tutaj:-, Płatności, Sprzęt, Telefony-Komórki do zbiórki w oddziałach Banku Zachodniego WBK

Komórki do zbiórki w oddziałach Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK włącza się do akcji zbierania starych telefonów komórkowych, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Od 21 marca do końca czerwca br. w każdym z oddziałów Banku Zachodniego WBK będzie można oddać swój stary telefon i wesprzeć szlachetny cel.

Na pierwszy dzień wiosny zaplanowano start akcji „Komórki do zbiórki!”. We wszystkich oddziałach Banku Zachodniego WBK (oznaczonych zarówno logo Bank Zachodni WBK jak i logo Kredyt Bank) stanęły specjalne pojemniki, do których klienci mogą wrzucać stare, niepotrzebne telefony komórkowe. Dochód z ich recyklingu i sprzedaży zostanie przeznaczony na wymianę sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom: rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, świetlicach środowiskowych oraz szpitalach dziecięcych.

Zaangażowanie pracowników i klientów Banki Zachodniego WBK w naszą akcję to ważna i wartościowa sprawa – da wymierny efekt w postaci modernizacji sprzętu, jak również oszczędności w zużyciu energii. To także dobra droga do zmiany świadomości i postaw wobec środowiska i innych ludzi”.- mówi Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Wzięcie udziału w akcji jest proste – wystarczy zrobić wiosenny porządek w szufladzie, przyjść do jednego z oddziałów oznaczonych logo Bank Zachodni WBK lub logo Kredyt Bank) i w specjalnym pojemniku zostawić swój stary telefon – nawet taki, który już nie działa. Tym samym, można w ekologiczny sposób pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, a przy okazji pomóc osobom w trudnej sytuacji.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest od lat wpisana w działalność Banku Zachodniego WBK. Jednym z filarów, na którym opieramy naszą politykę zaangażowania społecznego, jest ochrona środowiska naturalnego. Do tej pory większość działań z tego obszaru realizowaliśmy głównie wewnętrznie. „Komórki do zbiórki!” to pierwsza akcja, w której na tak dużą skalę angażujemy się w działania o charakterze ekologiczny. Cieszymy się, że możemy wykorzystać potencjał naszej połączonej sieci w szlachetnej sprawie.” – mówi Artur Sikora, Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu Banku Zachodniego WBK.

Zużyte telefony komórkowe wrzucone do pudełek w oddziałach banku trafią do ekspertów z firmy Greenfone, którzy zadbają o to, żeby zostały wykorzystane w sposób przyjazny dla środowiska.

Często zapominamy, że elektroodpady, takie jak telefony komórkowe, stanowią realne zagrożenie dla środowiska i powinny podlegać recyklingowi. W ich skład wchodzą m.in. polistyren, polichlorek winylu, polietylen, miedź, nikiel, kobalt, złoto, platyna oraz substancje niebezpieczne dla zdrowia, jak rtęć, ołów, kadm – każda z tych substancji musi powstać najpierw z surowców naturalnych, których na ziemi mamy ograniczoną liczbę, a procesy ich wydobycia i przetwarzania działają szkodliwie na zasoby środowiska naturalnego. Szacuje się, że obecnie na świecie używanych jest ok. 6 miliardów komórek (dane wg. badania Measuring the Information Society 2012). Średni czas życia komórki to 30 miesięcy – po tym czasie większość ludzi wymienia swoje telefony. Natomiast czas rozkładu telefonu komórkowego szacuje się na 300 lat.

Akcja „Komórki do zbiórki!” w oddziałach Banku potrwa do 30 czerwca 2013 r. Regulamin akcji dostępny na stronie: http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/regulamin-akcji-komorki-do-zbiorki.pdf

źródło: Bank Zachodni WBK

Kan

Autor |2013-03-21T17:14:57+01:0021 marca 2013 17:14|Kategorie: Newsy, Płatności, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Zygmunt 21 marca 2013 w 18:08 - Odpowiedz

  W kamienicy rozchodzi się wieść, że u Paździochów będzie gościł Święty Obraz Wędrujący. Przed ich drzwiami zaczynają gromadzić się ludzie i składać hojne ofiary do skarbonki wystawionej przez Paździochów. Ferdek dochodzi do wniosku, że sąsiedzi nie są godni gościć obrazu – powinna to zrobić rodzina Kiepskich ze względu na liczne zasługi babki Rozalii. Ofiary miały być na szlachetny cel. Żródło: wikipedia

 2. abc 21 marca 2013 w 23:40 - Odpowiedz

  panowie z greenline zachowaja sie mocno eko wystawiajac je na allegro od 1zl bcm 😉

 3. XXX 22 marca 2013 w 00:23 - Odpowiedz

  [quote]mam karte pamieci 2g,wszystko chodzi elegancko ale chcem włożyć 4g sdhc,podobno nie wszystkie tel. ją czytają.a w delfi piszą wszędzie co innego [/quote]

  Są telefony Samsung co widzą tylko kartę do 2 GB np Samsung SGH-J700, a Samsung GT-B3410 obsługuje karty do 8 GB.

 4. Jo 22 marca 2013 w 06:58 - Odpowiedz

  Wesprzeć szlachetny cel ! czyli – kasę banku 😛

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile