Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Microsoft pracuje nad własnym telefonem z WP8

Microsoft pracuje nad własnym telefonem z WP8

Wiele wskazuje na to, że prócz własnego tabletu Microsoft przygotowuje się również na wprowadzenie swojego telefonu działającego na platformie Windows Phone 8. Tym samym gigant branży software zamierza wybudować dla siebie przyczółek w segmencie hardware idąc w ślady jednego ze swoich amerykańskich konkurentów – firmy Apple.


W odróżnieniu od spółki z Cupertino, Microsoft wiele ryzykuje. W przypadku sukcesu na rynku telefonów i tabletów wzbudzi to niechęć takich producentów jak np. Acer, który jako typowy przedstawiciel branży hardware może zrezygnować z systemu Windows przy pierwszej lepszej alternatywie. Z drugiej strony jeśli inicjatywa Microsoftu nie wypali, to w dalszej perspektywie czekają go systematyczne spadki wpływów ze sprzedaży systemów operacyjnych przeznaczonych na segment komputerów osobistych i laptopów.

Wracając do samego telefonu. Microsoft planuje wydać swoją wersję smartfona nie wcześniej niż w 2013 roku. Według słów niektórych analityków nie należy się spodziewać otwartej rywalizacji Microsoftu z takimi producentami telefonów jak HTC, Nokia czy też Samsung. Teoretycznie chodzi tu tylko o dodatkową promocję i wzbudzenie świadomości konsumentów oraz developerów odnośnie stworzenia własnej platformy mobilnej. W praktyce może się to wyglądać o wiele mniej kolorowo, zwłaszcza dla potencjalnych konkurentów Microsoftu.

Źródło: techradar.com

Kamil Kawczyński

Autor |2012-10-08T15:10:17+02:008 października 2012 15:10|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. johnny-18 8 października 2012 w 16:35 - Odpowiedz

    A dopiero co widziałem news, że jednak nie wydadzą a to, co w platformach testowych widnieje jako „Surface Phone” jest tylko urządzeniem służącym do testów… Ech te plotki, wkurzają mnie powoli. Co do zdjęcia – o ile dobrze pamiętam wcześniej było umieszczone jako fake obrazujący jak mógłby wyglądać SP.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.